Královna běhá za domem a roušky raději nešije

Královna běhá za domem a roušky raději nešije
Foto: BT
Uherské Hradiště Sport 24 / 03 / 2020

Místo pilování formy na letní sezonu cvičí doma a chodí si maximálně zaběhat v okolí bydliště. Úspěšná atletka Blanka Tomášková, úřadující sportovní královna města Uherské Hradiště, aktuálně kromě důležitějších věcí řeší, jak se udržet v kondici, až pandemie koronaviru opadne.
„Normálně bych jela do Hradiště na trénink, kde bych se připravovala na letní sezonu, která měla začít v květnu. Jestli ale začne, to opravdu nevím. Teď mám akorát od trenéra instrukce, jak se mám v domácích podmínkách připravovat, a to je asi tak všechno, co můžu dělat,“ pokrčila rameny Tomášková, pro kterou by ani měsíční výpadek plného tréninku a přípravy neměl být větší problém.
Kdyby se nouzový stav v Česku prodlužoval na delší dobu než zmiňovaný měsíc, komplikace by mohly nastat. „Jelikož jsme od září naplno trénovali a k tomu jsme měli i kvalitní zimní přípravu, mám docela natrénováno. Teď to beru jako menší dovolenou, takže návrat do plného tréninku i závodění by neměly být problematické,“ věří v bezproblémový návrat atletka.
Jelikož má jako studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nařízeno samostudium, tak se k domácí atletické přípravě přidaly i studijní povinnosti. „Máme toho naloženo docela hodně, s učiteli komunikujeme pomocí telefonu či e-mailů. Ale taková situace se dala čekat. Určitě v tom nejsem sama, takových je nás většina. Jenom nám to za chvíli doma poleze krkem. Učení i tréninky,“ směje se Tomášková, která by ráda přiložila ruku k dílu, i co se týče aktuální pomoci v šití roušek. „Určitě bych ráda pomohla, ale se mnou by to moc nevytrhli, protože si moc s ručními pracemi netykám. Nadělala bych více škody než užitku. Doma nám roušky našila babička, já to raději sleduji zpovzdálí,“ dodala Tomášková.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace