Kraml opět v roli trenéra, převzal Jankovice

Kraml opět v roli trenéra, převzal Jankovice
Foto: Facebook  /  Fotbalisté Jankovic mají nového zkušeného trenéra. Jak si Jiří Kraml povede?
Jankovice Sport 15 / 08 / 2021

Rok a půl netrénoval, krajský fotbal sledoval jen v roli diváka. To už ale neplatí. Jiří Kraml, bývalý vynikající hráč Jiskry Staré Město, totiž v létě usedl na lavičku TJ Sokol Jankovice, už třetím rokem účastníka krajské I.B třídy. I když na premiérovou výhru zatím čeká, v krásném prostředí Chřibů si trénování užívá.

„Když nabídka přišla, hodně jsem přemýšlel, jak se k ní postavit. Už si totiž trošku připadám jak na fotbalovém hřbitově… Fyzicky se cítím dobře, ale přece jen věkový rozdíl mezi hráči je propastný, nevěděl jsem, jestli to bude fungovat,“ svěřil se pětašedesátiletý Kraml, který si proto od vedení klubu vyžádal zkušební měsíc. „V Jankovicích jsem na fotbale nikdy nebyl, nikoho neznal, jen jsem zaregistroval, že hrají krajský suterén a loni do covidové konečné byli po devíti zápasech s pěti body poslední,“ pokračoval trenér.

Klub převzal už v červnu, aby si otestoval chuť a elán možných budoucích svěřenců na sobě pracovat. Jakmile nastavil pravidla, většina je okamžitě vzala za svá. Tréninková docházka se drží zhruba na 80 procentech. „Vzhledem k dovoleným je to výborné číslo, dokonce kluci chodili i v neděli dopoledne,“ smeká Kraml. Přístup hráčů jej přesvědčil. „A taky jsem si řekl, že když nezkusíš, nevíš. Je to pro mě výzva, baví mě to,“ neskrývá zkušený kouč, který naposledy vedl fotbalisty Zlechova. „Áčko“ a později dorostence. Po klubovém palácovém převratu však v lednu 2020 rezignoval.

V Jankovicích převzal štafetu po dlouholetém trenérovi Vlastimilu Pólovi. I když ne tak úplně. Šestapadesátiletý harcovník zůstal jeho asistentem a vedoucím týmu. „O změnu si řekli sami hráči, chtěli nový impuls. Tak uvidíme,“ usmívá se Kraml, který stále nemá jasno o ideální sestavě. Spousta hráčů totiž po jeho tréninkových dávkách řeší svalové problémy…

Největší ranou je ztráta zkušeného gólmana Petra Remeše, který si při domácích pracích odrovnal plotýnky. Záchranka jej vezla před čtrnácti dny do nemocnice, kde byl hospitalizovaný. Kdy se vrátí mezi tyče, je ve hvězdách. „U zad člověk nikdy neví, ale snad bude brzy v pořádku. Šanci tak dostal ve Zdounkách náhradník Ruda Kutálek a zachytal velmi dobře, i přes prohru nás podržel,“ zdůraznil Kraml, která má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru.

S fotbalem začínal v brněnské Zbrojovce, vojnu strávil v Olomouci a Hradci Králové, po návratu do Zbrojovky odešel do Jihlavy a od roku 1977 se postupně stal oporou Jiskry Staré Město, jejíž dres oblékal třináct sezon. Kariéru ukončil v Rakousku. Trénoval divizní Dolní Němčí i Polešovice, ale nejhlubší stopu zanechal ve Zlechově, kde s přestávkami strávil 23 let.

„Žádné velké oči nemáme, chceme hrát důstojnou roli v I.B třídě a vyvarovat se bojů o záchranu,“ hlásí nový kouč stále ještě úřadujícího šampiona Poháru OFS.

Tagy článku

TOPlist