Krchňáčkovi stačilo devatenáct sekund

Hluk Sport 22 / 11 / 2018

Z málovídané zápasové houpačky na palubovce Horní Suché nakonec florbalisté Spartaku Hluk, nováčka Národní ligy, vytěžili dva cenné body. O jejich vítězství rozhodl už v 19. sekundě prodloužení Martin Krchňáček, který tak zkompletoval hattrick.
Horní Suchá - HLUK 9:10
Scénář zápasu nejlépe vystihuje pořekadlo „Každý chvilku tahal pilku“. Severomoravané sice udeřili jako první, ale do druhé části šli s dvoubrankovým mankem, aby ve 26. minutě znovu vedli (4:3). Skóre se však přelévalo dál. Spartak otočil na 6:4 a 7:5, ale na konci 47. minuty zase prohrával 7:8… Dvěma slepenými góly během 69 sekund vzápětí převážil misky vah na svou stranu, ale poslední slovo měl v základní hrací době domácí Kopia, který poslal „divočinu“ do prodloužení. To však trvalo jen 19 sekund. „Skóre odpovídá našim představám, jak hrát florbal pro fanoušky. Soupeř prokázal, že v minulém kole neporazil druhou Telnici náhodou, dva získané body nás těší,“ nechal se slyšet hrající kouč Martin Tuhý.
Jeho tým tak v tabulce Národní ligy drží páté místo, na vedoucí Sokol Brno I ztrácí devět bodů. Branky: M. Krchňáček 3, Janča 2, Olbert 2, P. Krchňáček, Zatloukal, Duda. Třetiny 1:3, 4:4, 4:2 - 0:1.