Křivák skončil, kvůli práci i úbytku emocí. Klub převzal Zedník

Křivák skončil, kvůli práci i úbytku emocí. Klub převzal Zedník
Foto: archiv  /  Pavel Křivák ještě v dresu trenéra české reprezentace, stane se teď koučem Slovenska?
Kunovice Sport 19 / 01 / 2021

Softbalový klub Snails Kunovice opustil Pavel Křivák, dlouholetý předseda a trenér extraligových žen, který se zlatým písmem zapíše do jeho historie! Za jeho éry klub z Mlatevni totiž dosáhl největších úspěchů. „Odcházím, nebylo to lehké rozhodnutí, ale za jedenáct let už se cítím unavený, je na čase, aby káru táhnul zase někdo jiný,“ svěřil se Křivák.

Jeho jméno už nefiguruje ve výkonném výboru a nezůstal ani na lavičce Šnečic, se kterými od postupu do extraligy v roce 2010 vždy postoupil do play-off! A čtyřikrát si pověsil na krk medaili (0-1-3). „Změnu na postu trenéra jsem naznačoval už dříve, je potřeba, aby se toho chopil někdo jiný, dal týmu nový impuls. Ale najít kouče pro extraligu není jednoduché, proto se rošáda pořád oddalovala. A co se týká předsednictví, tak jsem svou kapitolu uzavřel rekonstrukcí areálu. Zároveň jsem cítil, že se formuje skupina lidí, kteří chtějí klub směřovat jiným směrem,“ vysvětlil Křivák, kterému už softbal ani nepřinášel tolik radosti jako v minulých letech. „Klubu jsem obětoval skoro všechen volný čas a stál mě spoustu nervů, ale vždycky jsem dostal zpět emoce, když jsme něco vybudovali, vyhráli zápas nebo získali medaili. Jenže postupně jsem byl stále více naštvaný z obtížnosti fungování klubu, různých jednání nebo získávání peněz a emoční stránka už to nevyvážila,“ pokračuje ve zpovědi.

Jeho odchod si vynutilo i nové zaměstnání, které už mu nedovolí se týmové přípravě a tréninku věnovat na sto procent. „Když bude zájem, třeba se domluvíme na výpomoci v roli asistenta u některého z týmů,“ vzkázal novému vedení, které vesměs tvoří bývalí dlouholetí hráči. Předsedou byl zvolen Milan Zedník, místopředsedou Ondřej Blaha.

Křivák se aktuálně upíná k mistrovství Evropy žen do 22 let, které v příštím roce rozbije stan právě ve zrekonstruované aréně na Mlatevni. Šampionát měla hostit už letos, ale Evropská softballová federace jej kvůli pandemii koronaviru odložila. „Klubu jsem nabídl, že mistrovství organizačně zaštítím, tak snad to vyjde,“ přeje si.

I když má najednou spoustu volného času, zatím se nenudí. Hlavně kvůli panující epidemiologické situaci, která nějakým aktivitám zrovna nepřeje. „Uvidíme, až covid pomine. Každopádně softbal mám v srdci, jedenáct let nejde hodit jen tak za hlavu. Chci u něj nějakým způsobem zůstat,“ má jasno Křivák, kterému už nad hlavou sviští lukrativní laso. O jeho služby má totiž zájem slovenská reprezentace žen, kterou na přelomu června a července čeká mistrovství Evropy v Itálii. „Uvidíme, zatím stále jednáme,“ potvrdil možná nový kouč Slovenek.

Tagy článku

TOPlist