Křivák střídá u šneků Zedníka

Křivák střídá u šneků Zedníka
Kunovice Sport 12 / 01 / 2010

Nový rok přivál softbalistům Snails Kunovice jednu velkou změnu. Od nové sezony je nepovede Milan Zedník, který pověsil kormidlování na hřebík a z označení hrající trenér už mu zůstala jen ta první část. „Šichtu“ za něj přebírá Pavel Křivák, současný trenér ženské reprezentace.
Trenérská rošáda proběhla na popud Zedníka. „Hrával jsem a trénoval. Je to těžké skloubit a já dal přednost hraní,“ vysvětlil Zedník, který za tři roky práce dokázal s družstvem mnoho. Počínaje postupem do nejvyšší soutěže, v následujícím roce udržení a naposled play off a konečné šesté místo. „Prohráli jsme s pozdějším vítězem. Jsem spokojený. Potřebuju si trochu odpočinout a určitě i klukům změna prospěje,“ je přesvědčený Zedník, který nadále zůstane k dispozici novému kouči Pavlu Křivákovi, který na Mlatevni není žádným zelenáčem. To spíš naopak.
„Muže jsem trénoval snad deset let zpátky. A naposled jsem vedl ženy Snails v roce 2001,“ vrací se do minulosti Křivák, který se poslední roky věnoval práci u reprezentace žen České republiky. „V nároďáku jsou spíš jednorázové akce a já se chtěl vrátit ke každodenní trenérské práci. Proto ten návrat do mateřského oddílu,“ říká. I když kočíroval české ženy, kunovičtí Snails pro něj nejsou zemí neprobádanou. „Po celou dobu jsem je sledoval, takže vím, co čekat a jakým směrem se vydat.“
Klíčem k úspěchu je podle sedmatřicetiletého lodivoda nadhazovač Marek Lapčík. „Určitě je silnou stránkou družstva a budeme na něj spoléhat. Také plánuji zlepšení obranných a útočných dovedností u každého jednotlivce. Samozřejmě neopomenu ani dobrou kondiční přípravu, na kterou sázím. Postupem času bych rád zabudoval odchovance a trochu omladil družstvo. Věřím, že vytvoříme vyrovnaný tým, který potáhne za jeden provaz,“ doufá Křivák.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace