Křivák to balí, odchází na vrcholu!

Křivák to balí, odchází  na vrcholu!
Foto: sal
Kunovice Sport 31 / 12 / 2018

SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY

Softbalový klub Snails Kunovice se vzpamatovává z pořádného šoku! Jeho duše, šéf, ikona - Pavel Křivák - se rozhodl ukončit dlouholeté působení v roli předsedy i trenéra extraligových softbalistek a naplno se věnovat reprezentaci. „Už potřebuju zvolnit, nabrat dech. A lepší je odejít na vrcholu než pokoutně zadními dveřmi,“ vysvětlil.
Jeho ortel způsobil na Mlatevni pořádné pozdvižení. To nikdo nečekal. „Už jsme z legrace říkávali: S Křivinem až na věčné časy… A teď taková rána, pro klub začíná nová éra bez Pavla Křiváka. A obávám se, že už to nikdy nebude takové,“ zamýšlí si Michal Kotásek, člen kádru mužů, kteří postoupili do druhé ligy.
O největší úspěch roku 2018 se však postaraly extraligové ženy, které poprvé v jedenatřicetileté historii klubu vybojovaly titul vicemistryň republiky, když se ve finále play-off poklonily Ledenicím, obhájkyním trofeje. „Už jsme jej taky jaksepatří oslavili, u táboráku s kytarou v ruce,“ svěřil se Křivák bezprostředně po říjnovým finále, které se do dějin klubu zapsalo zlatým písmem. Jenže stačily dva měsíce a stříbrné opojení je pryč. „Cítím se vyhořelý, potřebuju dobít baterky. Letošní sezona byla nejúspěšnější v historii, ale zároveň neskutečně náročná. Už několikrát jsem před startem sezony avizoval, že třeba předám štafetu, ale všichni kolem mě nakonec pokaždé přemluvili,“ připomněl Křivák, který kromě stříbra šnečič oslavil i rekonstrukci areálu na Mlatevni. Dnes patří k nejmodernějším v zemi. „Odcházím s dobrým pocitem, byla to krásná léta, na která nikdy nezapomenu. Ale teď už se chci opravdu naplno věnovat ženské reprezentaci, se kterou usilujeme o olympijské hry v Tokiu 2020,“ prohlásil Křivák, který trénuje národní tým už od roku 2016, kdy na prestižním postu vystřídal Tomáše Kusého. „Sedět na více židlích je náročné, to zvládají jen politici,“ dodal s úsměvem.
U Olšavy tak řeší, co bude dál. Kdo usedne do osiřelého křesla předsedy klubu? Kandidátů je několik, největší šance se však dávají dvojici Rostislav Klimánek, Milan Zedník. „Ještě je to všechno příliš čerstvé, ale je jasné, že ať už to bude kdokoliv, navázat na Křivina nebude snadné,“ zamýšlí se Zedník. „Kdyby bylo nejhůř, já to klidně vezmu,“ reagoval s humorem sobě vlastním Klimánek.  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace