Kruté porážky Slovácké

Brno Sport 07 / 12 / 2010

Štěstí se otočilo k prvoligovým volejbalistkám Slovácké Slavie Uherské Hradiště zády. Na palubovce brněnské Univerzity totiž vůbec neodehrály špatná střetnutí, jenže nakonec neuhrály ani set. I kouč Petr Pietropaolo označil třísetové porážky za příliš kruté.
Univ. Brno - Uh. Hradiště 3:0 (20, 20, 22)
Hradišťanky začátek prvního setu zaspaly. Jako by ještě vstřebávaly strastiplnou cestu do moravské metropole a zapomněly, že už nejsou v autobusu... „Brno si vytvořilo obrovský náskok a jen velmi dobrou hrou v závěru setu holky zabránily ostudě,“ potvrdil Pietropaolo. Ve druhém setu byl však jeho výběr k nepoznání, Slovácká makala v poli i na bloku a chytrostí v útoku získávala bod za bodem. Jednu chvíli už dokonce vedla o sedm bodů. Jenže ani to na zisk setu nestačilo. „Co na to říct, byl to prostě nepochopitelný kolaps,“ krčí smutně rameny lodivod. A třetí set byl v podání jeho oveček věrnou kopií druhého. „Po slibném náskoku jsme opět neuhráli koncovku a po vlastních chybách v útoku ztratili set i zápas.“
Univ. Brno - Uh. Hradiště 3:0 (21, 22, 13)
I odveta přinesla dramatický volejbal, ale v prvních dvou setech byly v koncovce opět šťastnější Brňanky. „Holky hrály obětavě v poli a na bloku se snažily ze všech sil eliminovat rychlý útok vysokých soupeřek. A opravdu chyběl jen kousek štěstí a sety byly obráceně,“ litoval Pietropaolo. Třetí set se nesl ve stejném duchu až do stavu 12:11... „Jenže pak přišla na servis domácí Perníčková a skákavým tvrdým servisem nám sázela v předvánočním čase jeden „perníček“ za druhým, čímž rozhodla o osudu střetnutí,“ uvedl zkušený kouč na lavičce Slovácké.
Hradišťanky se musí z kruté porážky rychle oklepat, protože už v pátek a v sobotu je čeká domácí duel s druhým Novým Jičínem.
UH. HRADIŠTĚ: Nováková, Krystová, Horáková, Močičková, Vitásková, Hráčková, Němcová, Novotná.