Kubalová je vicemistryní republiky

Kubalová je vicemistryní republiky
Foto: Vilém Jakeš  /  Tereza Kubalová je druhou nejelpší hráčkou kategorie Girls U15 v republice.
Uherské Hradiště Sport 05 / 10 / 2023

I bez největší klubové hvězdy Viléma Jakeše se čtyřčlenná výprava Skate klubu Moravia Uherské Hradiště nevracela z domácího šampionátu bez medaile. Titul vicemistryně totiž na pražské Štvanici v kategorii Girls U15 vybojovala Tereza Kubalová, která tak jen potvrdila, že v ní dřímá obrovský talent.

„I když jsme na mistrovství republiky odjeli ve skromném počtu, určitě jsme o sobě dali vědět. Vildu nepustilo do závodu dospělých zranění, Štěpán Vlk a Jaromír Obdržálek se pro změnu nekvalifikovali, ale všichni přijeli fandit a byli pořádně slyšet,“ uvedl Vilém Jakeš, předseda klubu.

Jako první se představila Tereza Kubalová, která určitě pomýšlela na medaili. A neměla hlavu v oblacích. „Zajela skvělou jízdu s jedním pokaženým trikem, což se nakonec ukázalo jako zásadní pro konečné pořadí. Ve druhé jízdě už si nepolepšila, ale i tak brala stříbrnou medaili a opět ukázala velký potenciál do budoucna,“ je přesvědčený Jakeš.

Trojlístek zástupců v kategorii U15 na stupně vítězů nedosáhl. Jen kousíček chyběl Vilému Vlčkovi, který postoupil do pětičlenného finále, aby nakonec skončil čtvrtý. O dvě příčky níže zakotvil Viktor Jakeš, kterému finále uteklo o pouhý bod. „Alois Doležal jel své první mistrovství republiky a určitě nezklamal, ale dva pokažené triky v každé jízdě jej vyřadily z finálových bojů. V konečném pořadí to stačilo na čtrnáctou příčku,“ doplnil šéf klubu z Uherského Hradiště.

Tagy článku

TOPlist