Kubáň Gebreho v Liberci nenahradí

Kubáň Gebreho v Liberci nenahradí
Uherské Hradiště Sport 27 / 06 / 2012

Slovácko rozjelo přípravu na ligu bez Holka

Slovácko se rozjelo v přípravě na další ročník nejvyšší soutěže. A vypadá to, že se rozjelo správným směrem. Mužstvo po týdnu spíše kondiční přípravy porazilo sehranější Nitru a přitom dokázalo vyzkoušet i řadu hráčů. Chyběl mezi nimi Holek, z jehož příchodu sejde. „Má problémy s třísly a to je vždy na delší dobu, proto jsme se rozhodli, že ho v podzimní části budeme v Ústí sledovat a k jeho příchodu se vrátíme v zimě,“ přiznal trenér Slovácka Miroslav Soukup, že návrat ztraceného syna se odkládá. Naopak slova chvály pěl na záložníka Jana Martykána, který přišel na přestup ze stejného klubu. „S Daníčkem vytvořil velmi zajímavou dvojici, která se dobře doplňovala a rozuměla si i v defenzivě.“ Spokojen byl i s výkonem dalšího mladíka Stanislava Hoffmana. „Bylo na něm vidět, že má i přes svůj věk hodně zkušeností z druhé ligy,“ pochvaloval si Soukup. Pozornost fanoušků je upřena k středomořskému talentu Andreau Kristisovi, který má v sedmnácti letech za sebou už starty za kyperskou jednadvacítku i zkoušku v Interu Milán. „Je u nás teprve od středy a ještě tento týden jej budeme zkoušet. V Nitře ukázal, že je to útočně laděný hráč do ofenzivy. Zkoušel jsem jej uprostřed i na pozici levého křídla. Jestli u nás zůstane, se rozhodneme na konci týdne,“ potvrdil slovácký kouč.
V závěru příštího týdne by mohlo dojít také k prvnímu zužování kádru. „Zájem o naše hráče je z týmů druhých lig, a tak je docela pravděpodobné, že dva až tři hráče uvolníme podobně jako Milana Kerbra na jaře do Mostu. Navíc jednáme s kluby o hráčích, kteří se nevejdou do kádrů svých týmů a kteří by k nám mohli přijít na hostování,“ naznačuje Soukup, že by v prvoligových klubech rád objevil nového Pavelku či Jiřího Valentu. Navíc se čeká stále na příjezd ghanského útočníka, kterého doma drží tamní úřady, které mu zatím nevydaly vízum do České republiky.
Ze základního kádru by už neměl odejít nikdo. Nic asi nebude z přestupu Lukáše Kubáně do Liberce, kde dle spekulací měl nahradit Gebre Selassieho. „Mluvilo se o tom, ale dosud nic neleží na stole,“ potvrzoval Kubáňův manažer Miroslav Kadlec a jeho slova potvrzuje i Miroslav Soukup. „O tom, že Gebre Selassie odejde, ví Liberec už dávno. Jen se nevědělo kam. Myslím, že kdyby to s Lukášem myslel vážně, tak by už dávno přišel. Vždyť cesta kvalifikací Ligy mistrů začíná už za dva týdny a kádr proto konsoliduje.“ V Nitře chyběl Kubáň na hřišti díky lehčímu zranění. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace