Kučerová na Pro Tour

Kučerová  na Pro Tour
Foto: sal
Hluk Sport 05 / 11 / 2010

Stolní tenistka Aneta Kučerová z Hluku se statečně pere v turnajích světové série Pro Tour, jejím maximem je však stále pouze první kolo. Nic na tom nezměnilo ani snažení v Maďarsku a Rakousku.
Pingpongová Pro Tour je obdobou tenisových turnajů WTA. Jen v podstatně menším měřítku. Roční itinerář totiž čítá pouze patnáct podniků po celém světě, a to v kategorie Elite a do 21 let. „Na základě světového žebříčku se do kvalifikace dostane 150 hráček, kvalifikačním sítem se však do hlavní soutěže probojuje jen 64 v Elite a 32 v „jednadvacítkách“,“ dodává trenérka Andrea Botková.
Její svěřenka bojuje na obou frontách. V Maďarsku nepostoupila v Elite do hlavní soutěže, ale v U21 si spravila chuť. Stopku jí však v prvním kole vystavila Pesotská z Ukrajiny. A v Rakousku byl výsledek nachlup stejný, jen s tím rozdílem, že zůstala na pálce Korejky Kang Mi Soon, která je ve světovém žebříčku na 44. místě. „Aneta má letos za sebou čtyři turnaje Pro Tour, každý je pro ni obrovskou zkušeností. Zvlášť když je mezi dospělými teprve první sezonu,“ zdůraznila Botková. V příští sezoně už Kučerová plánuje odehrát vícero turnajů a hlavně v soutěži do 21 let se pokusí více promluvit do pořadí kolem medailových pozic. „Ale bude to mít velmi složité. Jelikož turnajů není jako v tenise, vždy se na Pro Tourech schází takřka kompletní světová špička,“ uvědomuje si zkušená trenérka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace