Kučerová získala titul, Ligu mistrů si užije jen na lavičce

Kučerová získala titul, Ligu mistrů si užije jen na lavičce
Foto: archiv M. Kučerové  /  Michaela Kučerová s trofejí pro vítěze první slovenské ligy.
Uherský Brod Sport 04 / 08 / 2022

Obrovského úspěchu dosáhla fotbalistka Michaela Kučerová, odchovankyně ČSK Uherský Brod, která v dresu Spartaku Myjava vybojovala slovenský titul! I když si klub si zajistil právo účasti v předkole Ligy mistryň, na trávníku se neobjeví. Bitvu s Breznicou, šampionem Černé Hory, si užije z lavičky.

„Bohužel jsem zraněná, takže do hry určitě nezasáhnu. Atmosféru si ale vychutnám alespoň jako fyzioterapeut. I tak to bude ohromný zážitek. Když jsem v roce 2013 s fotbalem začínala, ani ve snu mě nenapadlo, že jednou pojedu na Ligu mistryň. Za tu možnost vděčím i Uherskému Brodu, kde jsem dostala šanci hrát ženský fotbal,“ svěřila se Kučerová.

Když Myjava v předkole uspěje, narazí na albánského mistra Vllaznia Skadar. Oba zápasy jsou na programu v Černé Hoře. „O soupeřích moc informací nemáme, snad budou hratelní. Některé hráčky z kádru černohorského šampiona hrály před časem v Bardějově, takže věřím, že projdeme dál. Albánský mistr však bude jiný oříšek, vždyť v minulosti prohrál s Juventusem jen 0:2,“ zamýšlí se Kučerová.

V historii ČSK je čtvrtou hráčkou, která okusí atmosféru Ligy mistryň. Naváže tak na Zdeňku Skupinovou, Martinu Dufkovou a Kristýnu Psotkovou.

Tagy článku

TOPlist