Kůdela potěšil manželku, Spartak hledá trenéra!

Kůdela potěšil manželku, Spartak hledá trenéra!
Foto: František Tureček
Uherský Brod Sport 14 / 03 / 2019

Kdo převezme osiřelé trenérské žezlo hokejistů Uherského Brodu?

Hokejisté HC Uherský Brod jsou bez trenéra! Zbyněk Kůdela opustil kormidlo týmu, kterému šéfoval po tři sezony. Za jeho odchodem však nestojí vyřazení z play-off Krajské ligy, konečnou deklaroval už v září před startem soutěže. „Jen dodržuju tradici,“ reagoval s úsměvem padesátiletý kouč, který po tříletém cyklu opouští tým potřetí v kariéře.
„Jsem přesvědčený, že tři čtyři roky u jednoho týmu jsou tak akorát, pro všechny. I kdybychom třeba dosáhli na titul krajského šampiona, pověsím trenérskou taktovku na hřebík,“ pokračoval Kůdela, který každopádně udělal největší radost manželce. „Její trpělivost je obdivuhodná. Už před sezonou jsem jí slíbil, že skončím, takže se není o čem bavit. Přece nemůžu mluvit do větru,“ zdůraznil trenér, který během svého působení se Spartakem ani jednou nepřešel přes první překážku v play-off.
Když se pustí do bilancování, nejvíc jej mrzí sezona 2016/2017. Broďané tenkrát skončili po základní části na druhém místě jen bod za Velkým Meziříčím a byli žhavými aspiranty na titul. Jenže jejich sen se rychle rozplynul…
„Vyřazení od Velké Bíteše (6:2, 2:4, 2:3 - pozn. autora) jsem rozdýchával opravdu hodně dlouho, měli jsme totiž fantastické mužstvo, hráli útočný, agresivní hokej a sázeli spoustu gólů. Kluci měli minimálně na finále, ale sezona skončila obrovským zklamáním,“ vracel se v čase Kůdela. V následujících sezonách už bojoval s obměnou kádru, což se odrazilo na hře i výsledcích.
„Určitě je ale na čem stavět, základ je slušný. Když nikdo neuteče, v příští sezoně semifinále uděláme,“ je přesvědčený muž, který je zároveň členem výkonného výboru.
Kdo se chopí osiřelé taktovky, je zatím ve hvězdách. Každopádně šéf klubu Miloslav Gureň už rozhodil sítě. „Aktuálně preferuje model domácí asistent a přespolní hlavní kouč, několik kandidátů už oslovil, uvidíme. Určitě to ale nebude otázka dnů, spíš týdnů a měsíců, času je dost,“ poznamenal Kůdela, který se nejspíš ujme trénování žáčků, což je časově méně náročné. Vrátí se ještě někdy k mužům? „Nikdy neříkám nikdy, šance existuje. Třeba až manželce polezu na nervy, když budu pořád doma…,“ odpověděl s úsměvem od ucha k uchu dnes už bývalý kouč Uherského Brodu. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace