Kunclova trefa otočila vývoj zápasu

Kunclova trefa otočila vývoj zápasu
Uherské Hradiště Sport 05 / 06 / 2013

V prvním poločase se jedenáct mužů v modrých dresech trápilo a nic nenasvědčovalo tomu, že Slovácko by mělo uzavřít sezónu tříbodovým vítězstvím. Po změně stran však došlo také ke změně poměru sil na hřišti. Příchod Mariána Kováře hru hostí oživil, a tak logickým vyústěním byla čtyřiapadesátá minuta. Začalo to u lajny na naší straně, kdy jsem dal míč Mariánovi a on jej protáhl Martinu Kunclovi. Já si ještě nabíhal, že mi to Kuny může vrátit, ale on míč chtěl možná nacentrovat a domácí jej tečoval do sítě, popisoval zrod gólové situace Jiří Skalák, který se tak pravděpodobně loučil se slováckým dresem.
Gólová teč byla nejprve přisuzována brněnskému Husárovi, ale ten místo přiznání nabídl vysvětlení. Dostupoval jsem Pernicu u rohového praporku, ale Kovář to prostrčil mezi nás a Kuncl to trefil z první. Traoré mu do centru vložil nohu a míč zapadl do branky. Byl to náhodný gól, potvrzoval slovenský obránce v brněnských službách. Přes Mariána Kováře se míč dostal do rohu šestnáctky k brněnskému odchovanci, Martinu Kunclovi, kterého tentokrát políbila paní Štěstěna. Jirka Skalák s Mariánem mi prostrčili balon a já jej chtěl nacentrovat. Traoré jej tečoval na zadní tyč. Jednoduchá situace, přiznal Kuny a ještě plný emocí po utkání dodal: Pro mě, pro Brňáka je smutné, že na zápas přijde tři tisíce diváků. Nezlobte se na mě, ale kde to jsme? Na Kometu chodí pořád vyprodáno. Pro mě jako brněnského patriota, který teď hraje ve Slovácku, je ještě smutný, že nadstandardní hráč, jako je Petr Švancara, nedostane vůbec šanci. Nevím, co za tím je, ale pro nás by to byl jeden z nejnebezpečnějších hráčů, takže vlastně dobře, že nehrál.
Vedoucí branka rozvázala slováckému týmu definitivně ruce i nohy a pak si už zápas režíroval podle vlastních not. Pro soupeře je takový gól nakopnutím. Hráči Slovácka v prvním poločase cítili, že to není to pravé, co chtěli hrát, a taková branka je hodila zpět do zápasu. To je ale obecné pravidlo. To by nakoplo a hodilo do zápasu i nás. Je to zvedlo, začali si věřit a pak byl jejich výkon úplně jiný, povzdechl si domácí trenér Ludevít Grmela 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace