Kunovice i Vlčnov soupeře nešetří

Slovácko Sport 06 / 10 / 2010

Házenkářky ze Slovácka kralují druhé lize, Vlčnovjanky totálně zesměšnily Měnín

Druholigové házenkářky Kunovic a Vlčnova válí, po dvou kolech se pyšní stoprocentní bilancí a usadily se v čele tabulky. Kunovjanky i s debutující Gálovou a Beranovou vyplenily brněnské Bohunice a Vlčnov doslova zesměšnil soupeřky z Měnína.
Vlčnov - Měnín 43:13 (22:9)
Nováček druholigové scény jede, na „domácí“ palubovce v Kunovicích deklasoval Měnín třicetibrankovým rozdílem! Vlčnovjanky soupeřkám povolily snít o bodovém importu asi pět minut, kdy na ukazateli skóre svítil stav 6:4. Zbylé minuty však proměnily v exhibici, Měnín byl zralý na ručník! „Kdyby dostal šedesát, nikdo by se nedivil. Jenže naším cílem nebylo hnát se za rekordním vítězstvím, ale dohrát zápas bez zranění. Soupeřky chvílemi totiž hrály hodně tvrdě,“ poznamenal kouč Radmil Schneider. Hráčky Měnína navíc kupily chybu na chybě a nedokázaly si poradit s pružnou obranou Kunovic. V bráně navíc řádila Polášková, která pochytala spoustu šancí, včetně šesti z osmi sedmimetrových hodů! Ukázkou jasné nadvlády Kunovjanek byla úvodní pětiminutovka druhé půle, kterou vyhrály 9:0. Za celý poločas pak inkasovaly pouze čtyřikrát.
Za čtrnáct dní však čeká Schneiderovy ovečky soupeř z nejtěžších, favorit druhé ligy UP Olomouc. Sedmičky 4/3: 8/2, vyloučení 5:3, 58 diváků.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 3/1, Nevařilová 1, Uherková, Solařová, Míšková 2, Čumíčková 1, Sotáková 11, M. Frontová 15, V. Frontová 8/2, Rašková 2.
Bohunice - Kunovice 23:30 (13:15)
Ačkoliv úvodní branku zápasu daly domácí hráčky, taktovku zpočátku držely Kunovjanky, které si vypracovaly pětigólový náskok (2:7). „Jenže pak jsme měly hluchou čtyřminutovku, kdy se nám vůbec nic nedařilo a soupeř otočil skóre na 12:11,“ uvedla Věra Tománková, trenérka Kunovic, která proto provedla změnu v taktice. Na nejlepší hráčku domácích nasadila osobku a výsledek se dostavil - 13:15.
Kunovice nastoupily do druhé půle s kvalitní obranou, za kterou se výtečně rozchytala Pavlíčková. „Monika byla klíčem k naší výhře. Hlavně díky ní jsme si vybudovaly několikabrankový náskok, který jsme pak udržely až do konce zápasu,“ doplnila Tománková. V příštím zápase se její ovečky představí v domácí sportovní hale, ve které v sobotu přivítají Otrokovice B.
Sedmičky 7/5:7/7, vyloučení 1:6. Rozhodčí Prokopec, Berger, 70 diváků.
KUNOVICE: M. Pavlíčková - Hrabalová 3, Hastíková 1, Sklenářová 8, Horáková 2, Kosinková 1, Štěrbová 8, Pavlíčková 2, Velanová, Burďáková, Gálová 3, Beranová 2.

autor: PETR ČECH, HYNEK ZDENĚK