Kunovice míří do kraje! Přišly ale o Polácha

Kunovice míří do kraje! Přišly ale o Polácha
Foto: archiv  /  V Kunovicích věří, že elitní krajská soutěž přitáhna do ochozů ve větším počtu fanoušky.
Kunovice Sport 29 / 06 / 2024

Fotbalisté FK Kunovice rozšíří okresní enklávu v krajském přeboru! Vedení klubu totiž kývlo na nabídku dodatečného postupu z druhého místa. Armáda kouče Jiřího Vojtěška tak po parádní jarní jízdě získala nečekaný bonus, třešničku na dortu. Na Bělince už se těší na derby s Hlukem, Osvětimany a Boršicemi.

„Čeká nás kvalitnější soutěž, musíme doplnit kádr, abychom hráli důstojnou roli. Věřím, že přivedeme hráče do každé řady. Největší jarní bolestí byl útok, moc branek jsme nedávali, ostatně mít více bodů než gólů, to je trošku rarita,“ uvědomuje si trenér Kunovic, které jarními nástrahami prošly bez jediné porážky. Jejich neporazitelná mašina aktuálně táhne už osmnáct vagonů (14-4-0, skóre 42:20).

Jelikož Kateřinice, vítěz skupiny A, a béčko Valašského Meziříčí, které mělo na druhém místě více bodů než Kunovice, postup odmítly, přišel na řadu tým od Olšavy. „Předseda klubu se to dověděl v neděli večer, já v pondělí po desáté, na rozhodnutí jsme měli dvě hodiny. Vedení klubu nakonec na nabídku kývlo. Když to zjistili hráči, byli překvapení, ale těší se. Je to pro nás výzva, hlavně mladší naberou cenné zkušenosti,“ prohlásil Vojtěšek. „Jestli na vyšší soutěž máme, ukáže čas. Každopádně asi chvíli potrvá, než si zvykneme. Ale určitě je v našich silách vyhnout se záchranářským starostem, hrát klidný střed,“ je přesvědčený bývalý prvoligový obránce.

Kunovičtí už pracují na změnách v kádru, letní přestávka je krátká. Jedinou ztrátou, ale poměrně bolestnou, je zatím odchod středopolaře Radka Polácha do Hroznové Lhoty. „Je to citelné oslabení, i do kabiny. Ale musíme se s tím zkrátka vypořádat. Kdyby zůstal, bude pro nás krajská mise jednodušší,“ uvědomuje si Vojtěšek, který naopak vyhlíží Lukáše Kučeru z Velké nad Veličkou.

Letní přípravu Kunovice zahájí 9. července, v itineráři mají paradoxně tři přátelské zápasy se soupeři z krajského přeboru. Do Poháru KFS se nepřihlásily.

Tagy článku

TOPlist