Kunovice se dotáhly ke špici tabulky

Slovácko Sport 25 / 10 / 2012

Okresní přebor 11. kolo

Břestek - Kunovice 1:7 (0:3)
Branky: 75. Slavík Z. - 19., 33., 52. Lahodný M., 31. Lahodný J., 70. David T., 72. Brim O., 86. Polášek R.
ŽK: 6. Lahola I., 40. Plevák L., 40. Čagánek P. - 26. Brim O., 31. Kučera M.
ČK: 48. Čagánek P. (Břestek).
Rozhodčí: Josef Chramcov - Zdeněk Tománek (laik), Zdeněk Černý (laik).
Břestek: Koryčánek V. - Zámečník M., Vojtek Z., Surový M., Strakoš S., Plevák L., Martinák R. (54. Slavík Z.), Lahola I., Kříž J., Frühauf R., Čagánek P. Trenér: Petr Sonntag.
Kunovice: Uhlík R. - Střelec T., Polášek R., Lahodný M. (60. Hřibňák M.), Lahodný J., Kučera M., Krček L., Černý L., Brim O., Brim M. (65. Škrášek D.), Baný J. (56. David T.). Trenér: Dušan Klvaňa.
Utkání začalo ve svižném tempu a do 19. minuty bylo vyrovnané. Hosté však po rychlém protiútoku docílili branky po chybě obrany, kdy Michal Lahodný postupoval sám na branku a s přehledem přes celou branku otevřel skóre - 0:1. Od této chvíle hosté zcela ovládli hru a domácí se dostávali do útoku jen sporadicky. Po nástupu do 2. poločasu zbytečně oslabil domácí hráče kapitán mužstva Petr Čagánek po opětovné nespokojenosti a kritice rozhodčího. Hosté si svojí hrou vítězství naprosto zasloužili. Domácí byli zbytečně nervózni a svojí nedisciplinovaností jen přihrávali na hru hostů.
Nejlepší hráči: Stanislav Strakoš - Jiří Lahodný

Hluk B - Drslavice 0:0
ŽK: 16. Tinka Z., 46. Janča P., 61. Žajdlík O., 74. Šimčík P., 88. Horák Z. - 68. Vystrčil M., 85. Mikulinec R.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Jiří Chmela, Martin Strapina.
Hluk B: Kovařík F. - Žajdlík O., Tinka Z., Tinka T. (63. Horák Z.), Šimčík P., Loutocký E., Janča P., Horák T., Hanák R., Gál T. (46. Málek J.), Botek Z. Trenér: Vlastimil Marek.
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vidrman T. (71. Kňazeje T.), Věrný R., Vacula P., Šobáň J., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Už ve 2. minutě se hosté mohli ujat vedení, kdy Vystrčil dorážel odražený míč těsně vedle brány. Domácí se těžko zvedali a museli odrážet větší snahu drslavických. Všechny šance odvracel dobře chytající gólman Kovařík. Ve 36. minutě se domácí dostali před bránu, ale Tinka trefil přímo náruč brankáře Hrocha. Do druhé půle nastoupili lépe domácí, kteří si mírný tlak udržovali dvacet minut, poté se ke slovu dostali i hosté. Ani jedno z mužstev si však nedokázalo vytvořit gólovou šanci. Tlak Drslavic sílil v poslední desetiminutovce, ale ani závěrečný nápor kýženou branku nepřinesl. S bezbrankovou remízou byli více spokojeni domácí, hosté ani přes veškerou snahu domácího gólmana nepřekonali.
Nejlepší hráči: Filip Kovařík - Martin Hroch

Kostelany n. M. - Bánov 2:2 (0:2)
Branky: 68. Koryčánek T., 89. Mojžíš Ju. - 23. Horňák L., 26. Velecký J.
ŽK: 88. Chmelař D. (Kostelany n. M.).
Diváci: 83.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Libor Procházka (laik), Jan Mahdalík (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra M., Šimík D. (61. Procházka L.), Němec M., Mojžíš Ju., Marek D., Horký L., Facalka R., Dvouletý J., Bureš P. (55. Chmelař D.), Rychlík L. (65. Koryčánek T.). Trenér: Martin Vávra.
Bánov: Popelka A. - Velecký J., Ryšávka F., Popelka P., Polanský T., Mahdalíček Pe., Mahdalíček Pe. I., Horňák L., Gorčík L. (69. Polanský L.), Gajdůšek M., Durďák V. (85. Kotil R.). Trenér: Břetislav Polanský.
Úvodní desetiminutovka patřila domácím, ale střelecky se neprosadili. Naopak ve 23. minutě po pěkné kombinační akci vstřelil první branku hostů Horňák. Za tři minuty na to se na hranici šestnáctky otočil Velecký a pěknou střelou nedal domácímu gólmanovi šanci 0:2. Domácí to malinko srazilo do kolen  a tak hosté byli až do konce poločasu aktivnější. Ve druhém poločase bánovští zazdili několik tutovek a tak zákonitě přišel trest. Nejprve po rohu v 68. minutě snižoval střídající Koryčánek a v závěrečné fázi utkání srovnal domácí kanonýr Julius Mojžíš. Utkání bylo vedeno v duchu fair play, do jehož rámce zapadl i výborný výkon obou laiků asistentů rozhodčí.
Nejlepší hráči: Julius Mojžíš - Jiří Velecký

Kudlovice - Polešovice 3:0 (1:0)
Branky: 12. (p) Bednařík M., 82. Bohun P., 90. Ježek P. st.
ŽK: 2. Omelka M., 53. Martykán M., 60. Březina P. (Polešovice).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Michal Kubíček - Antonín Janošek (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Kudlovice: Tomaštík M. - Vaculík M. (89. Ježek P. st.), Kraváček L. (75. Buš V.), Klajn P., Ježek P. ml., Chmelař P., Hruška M., Grebeníček O., Bohun P., Bělíček K. (60. Štulíř M.), Bednařík M. Trenér: Petr Ježek.
Polešovice: Pavelka M. - Šudoma O., Svoboda O. (70. Tringela J.), Omelka M., Martykán M., Korvas R., Kordula T., Dvouletý L., Černoch M., Březina P., Běhávka J. (68. Peprnik S.). Trenér: Jiří Hasoň.
Utkání začala obě mužstva snahou vstřelit gól, což se povedlo již ve 12. minutě, kdy po ruce ve vápně proměnil penaltu domácí Martin Bednařík - 1:0. Do konce poločasu se hrál velmi atraktivní fotbal, ale diváci se gólu nedočkali. Do 2. poločasu mužstva vstoupila s ještě větším nasazením sa snahou vstřelit gól, k němuž měli blíž hosté krásnou střelou Pavla Březiny, ta ovšem těsně minula spoje domácí branky. Až v závěru utkání po standardní situaci vnesl klid na kopačky domácím hráčům Pavel Bohun, který sám na penaltě střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Pojistku utkání dal v 90. minutě střídající Petr Ježek st., kdy se sám zjevil po centru před gólmanem a umístil míč k pravé tyčce - 3:0.
Nejlepší hráči: Martin Bednařík - Tomáš Kordula

Nezdenice - Košíky 2:0 (1:0)
Branky: 16., 87. Skočovský D.
ŽK: 46. Skočovský D., 62. Valter L., 66. Šašinka O. - 86. Mařák P.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - David Šimoník, Igor Ševčík.
Nezdenice: Malaska T. - Valter L., Uličník J., Šašinka O., Sviták P. (76. Janík D.), Skočovský D., Mlček T. (88. Jančařík J.), Mikliš M., Kociňák J., Kandrnál P. Trenér: Lubomír Valter.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Šlechta Z., Přílučík L., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M. (68. Mařák P.), Ovsík J., Kaštánek J. (78. Mucha P.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vítězslav Kaštánek.
V prvním poločase byla hra vyrovnaná a na obou stranách bylo vidět několik šancí. Pouze domácí mužstvo však využilo jednu z nich k vstřelení branky, to když si v 16. minutě naběhl na Kukučův roh Skočovský a hlavou vstřelil první branku - 1:0. Ve druhém poločase domácí přestali hrát, více ze hry měli hosté, ale nedovedli využít ani ty nejvyloženější šance. Míče končily na břevně nebo mimo tyče. Domácí naopak v 87. minutě Skočovským vstřelili druhou branku - 2:0. Hosté by si za svoji hru ve druhém poločase zasloužili minimálně bod.
Nejlepší hráči: Miroslav Mikliš - Zdeněk Bémer

Šumice - Mařatice 3:1 (0:1)
Branky: 20. vlastní, 75. Šidlo M., 90. Kelíšek M. - 33. Kubíček P.
ŽK: 75. Durďa M., 90. Kelíšek M. - 10. Prekop D., 60. Zbořil S., 70. Širůčka M.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Roman Hořčica (laik), Josef Pančocha (laik).
Šumice: Janíček J. - Žampach V. (63. Šidlo M.), Žampach J., Šmíd L., Pilka I., Machala P. (75. Mandík M.), Kelíšek M., Kandrnál M., Juřeník M. (46. Vykydal M.), Durďa M. Trenér: Josef Janíček.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vondráček D., Surový E., Slavík M., Prekop D. (14. Širůčka M.), Mrva M., Kuchař R. (57. Kroča M.), Kubíček P., Janků A. Trenér: Jan Kuzma.
V Šumicích se hrálo nahoru a dolů, šance střídala šanci a diváci se měli na co dívat. Skóre utkání otevřela vlastní branka Mařatic - 1:0. Po hrubé chybě šumické obrany se k míči dostal Kubíček a neomylně postal Mařatice do vedení - 1:1. Druhá půle byla opět velmi aktivní, hrál se pohledný fotbal z obou stran. Od 70. minuty začal pomalu Mařaticím docházet dech, z čehož v 75. minutě využil Šidlo a upravil na 2:1. Hosté v závěru hráli už na na velké riziko a ve druhé minutě nastavení Kelíšek utekl a stanovil konečné skóre utkání 3:1.
Nejlepší hráči: Michal Durďa - Jakub Zedek

Vlčnov - Slovácko C 0:3 (0:1)
Branky: 33. Bučák M., 58. Huráb L., 87. Huráb J.
ŽK: 29. Mikulec K., 51. Zemek P. - 32. Abrhám F., 59. Huráb J., 65. Blažek R., 71. Jurek A.
Rozhodčí: David Šimoník - Josef Podškubka (laik), Čeněk Milar (laik).
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Palinek J., Miroš J., Mikulec M., Mikulec K., Koníček J., Kameník Jan, Kameník Jak., Hlahůlek M., Bída I. (41. Velecký J.). Trenér: Vít Bělohlávek.
Slovácko C: Kohoutek Š. - Šišák V., Remeš M., Paška L., Mareček M., Huráb L. (87. Mikulášek R.), Huráb J., Bučák M. (81. Zemánek J.), Blažek R., Abrhám F., Jurek A. Trenér: Ladislav Pochylý.
Hosté začali utkání bez ostychu, první šanci však ještě zneškodnil Hlaváček. Domácí se snažili dostat do šancí, ovšem veškeré akce končily před pokutovým územím. Ve 33. minutě hosté udeřili střelou ze šesnáctky, prosadil se Bučák - 0:1. Domácí i nadále hodně kazili. Úvod druhé půle začali domací drtivým tlakem avšak k jejich smůle se prosadili hosté, konkrétně Huráb - 0:2. Domácí i nadále tlačili, ovšem ne a ne vstřelit branku a když už se jim to podařilo, byl jim odmáván ofside. Z následného protiútoku skóroval Jan Huráb a stanovil konečnou podobu výsledku - 0:3.
Nejlepší hráči: Jan Palinek - Štěpán Kohoutek

Dohrávka 9. kolo:
Kudlovice - Slovácko C 0:2 (0:2)

Branky: 9., 18. Huráb J.
ŽK: 5. Hložný Š., 40. Kraváček L., 55. Tomaštík M. - 21. Heger D., 63. Blažek R., 70. Abrhám F., 83. Mareček M.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Antonín Janošek (laik), Čeněk Milar (laik).
Kudlovice: Tomaštík M. - Mikulík L., Kraváček L., Klajn P., Ježek P. ml., Chmelař P., Hruška M. (78. Vaculík M.), Hložný Š., Grebeníček O., Bohun P. (88. Štulíř M.), Bělíček K. Trenér: Petr Ježek st.
Slovácko C: Chvojka P. - Zemánek J., Šišák V. (88. Mikulka L.), Remeš M., Paška O., Paška L. (62. Huráb L.), Mareček M., Huráb J., Heger D. (65. Žůrek A.), Blažek R., Abrhám F.
Trenér: Ladislav Pochylý.
Páteční utkání začalo za krásného počasí, ale fotbal už tak pohledný nebyl. V 9 minutě ustál souboj Huráb a krásnou střelou k tyči zpoza šestnáctky otevřel skóre - 0:1. Poté hosté byli lepším týmem a v 18. minutě, kdy z pravé strany po krásné kombinační hře letěl centr do vápna, si naběhl opět Huráb - 0:2. Hosté byli i nadále lepší, ale bez gólového efektu. Ve 42. minutě se domácí dožadovali penalty, ale ta se nepískala, a tak se šlo do kabin za stavu 0:2. Ve druhém poločase začali domácí hrát nátlakový fotbal a Slovácko se zavřelo pouze na své polovině. Domácí však nebyli schopni vstřelit branku, i když měli několik šancí. Největší měli v 80. minutě, kdy šel z pravé strany sám na brankáře Klajn ale trefil jen Chvojku, míč se vrátil ještě k Hložnému, ten však přestřelil.
Nejlepší hráči: Petr Klajn - Petr Chvojka

Mařatice - Kunovice 0:2 (0:0)

Branky: 58. Polášek R., 61. Brim O.
ŽK: 43. Janků A. - 27. Noha J., 35. Černý L., 41. Brim M.
Diváci: 102.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Patrik Blažek, Tomáš Hlaváček.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Zbořil S., Vyorálek D., Širůčka M., Prekop D. (12. Slavík M.), Mrva M. (88. Kuchař R.), Kubíček P., Janků A., Bída L. (46. Lžičář M.), Andrýsek M.
Trenér: Ladislav Kieryk.
Kunovice: Noha J. - Střelec T. (64. Hřibňák M.), Polášek R., Lahodný M. (55. David T.), Lahodný J., Kučera M., Krček L., Černý L. (70. Sklenář J.), Brim O., Brim M., Baný J. Trenér: Dušan Klvaňa.
Hradišťské derby bylo hrané na špatném terénu. Hra měla svižné tempo a odehrávala se mezi šestnáctkami až do 23. minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop a Zbořil z malého vápna těsně hlavičkoval vedle tyče. Do konce poločasu obě mužstva měla šance, ale bez gólového efektu, proto se do šaten odcházelo za stavu 0:0. Do druhého poločasu nastoupili lépe hosté, což se projevilo v 58. minutě, kdy po pěkné akci otevřel skóre Polášek - 0:1. Než se stačili domácí vzpamatovat, tak o tři minuty pozdějí Brim nádhernou střelou z 25 metrů vymetl domácí branku a zvýšil na 0:2. Domácí se snažili něco s výsledkem udělat, ale hosté dobře kombinovali a měli pozornou obranu, proto si tento výsledek udrželi do konce zápasu.
Nejlepší hráči: Jakub Zedek - Radim Polášek