Kunovice si vyšláply na Drslavice

Slovácko Sport 22 / 02 / 2010

Újezdec slaví na turnaji v Uh. Brodě první vítězství, Medlovice utrpěly s Nedachlebicemi debakl

Zimní turnaje a přípravné zápasy jsou již v plném proudu. Na turnaji ve Starém Městě se v čele usadila dvojice Osvětimany a Koryčany, které si to v pátek rozdají ve vzájemném souboji o prvenství. Fotbalisté Kněžpole na turnaji v Otrokovicích nestačili na fotbalisty Fryštáku.
VTP Pelka Staré Město
Nedachlebice - Medlovice 14:1 (7:1)
Branky: Šurmánek 3, Kaňovský 3, Křenek 3, Smolka 2, Ryška, Šuranský, Polášek - Machala.
Převaha Nedachlebic byla v tomto utkání patrná.
Kudlovice - Zlechov 3:0 (0:0)
Branky: Hložný, Bohun, Najbrt
Kudlovice dokázaly proměnit své šance, proto z utkání se Zlechovem vyšly vítězně.
Staré Město - Osvětimany 1:5 (1:4)
Branky: Müller - Drobil 3, Brhel, Blecha
Domácí také nedokázali proměnit své šance, Osvětimany, hrající o dvě třídy výš, ve druhé půli hrály na udržení výsledku. Za Osvětimany nastoupilo šest hráčů, kteří prošli mužstvem Starého Města.
Koryčany - Buchlovice 5:0 (2:0)
Favorit utkání potvrdil svou sílu. Buchlovice si vylámaly zuby na dobře chytajícím gólmanovi.
Branky: Posolda 2, Lisko, Mušálek, Jančík
Kudlovice - Medlovice 6:3 (5:3)
Hosté se překvapivě ujali vedení 2:0 a 3:1 do dvacáté minuty. Pak převzaly hru do své moci Kudlovice a pěknými brankami zápas otočily. Druhý poločas se hrál na branku Medlovic,ale branka padla až v samém  závěru utkání.

Velká n/Vel. - Újezdec 0:3 (0:2)
První vítězství na turnaji si připsali fotbalisté Újezdce, kteří byli po celé utkání lepším týmem, dobře kombinovali a soupeři moc příležitostí ke skórování nedali. Trenér Ficenc zkoušel dva hráče Uh. Brodu Popelku a Zemánka, které by chtěl následně přivést do kádru.

Zlámanec - Malenovice 1:1 (1:0)

Ve vyrovnaném utkání se Zlámanec ujal vedení ve 20. minutě. Malenovice po změně stran více přidaly a dočkaly se zaslouženého vyrovnání deset minut před koncem.
Branka: Jirsák
Tečovice - Částkov, utkání bylo odloženo.

Barum Continental Cup
Kněžpole - Fryšták 1:3 (0:0)
I přesto, že Kněžpole nastoupilo s kompletním kádrem, včetně šesti dorostenců, na kvalitního a důrazného soupeře nemělo. Za stavu 1:0 neproměnili kněžpolští fotbalisté dvě šance, čehož vzápětí Fryšták využil ke vstřelení dvou gólů a prakticky rozhodl o soudu utkání.
Branka: Dujka

Přípravné zápasy
Kunovice - Březolupy 1:5

Proti Kunovicím, které nastoupily s hodně mladým kádrem, se zkušenější hráči Březolup dokázali více prosadit, hlavně po změně stran, kdy dokázali proměnit své šance.
Branky: Balaštík - Kundrt 3, Uhlík, Michálek
Sušice - Polešovice 1:2 (1:0)
Ve zbytečně nervózním utkání nastal zlomový moment ve druhé půli, kdy Polešovičtí vyrovnali z penalty a vzápětí měli tuto možnost i Sušičtí. Jenomže rozhodčí jim vyloučil dva hráče, penaltu Sušice neproměnily, naopak pět minut před koncem inkasovaly podruhé.
Branky: Kaštánek - Bartošík 2
Slovácko B - Břeclav 3:2 (2:0)
V první půli se záloha Slovácka prosadila dvakrát, hosté se k bráně dostávali sporadicky. Po změně stran zvýšilo Slovácko na 3:0, ovšem hosté v závěru, kdy soupeř trochu polevil, dvakrát skórovali a kosmeticky upravili výsledek utkání.
Branky: Chmelíček, Ruman z pen., Valenta
Březolupy - Jarošov 3:1
V utkání rozhodla zkušenost Březolup. Jarošov, pro který to byl první zápas, nastoupil v kombinované sestavě a prvních dvacet minut držel krok. Poté Březolupští vstřelili tři branky. Po změně stran se hra trochu vyrovnala, Jarošov ovšem dokázal vstřelit jen jednu branku.
Branky: Kundrt 2, Pavlík - R. Strapina
Hluk - Napajedla 1:1
Hluk se ujal vedení už v 5. minutě a hosty pořádně zaskočil, Napajedla ovšem do přestávky dokázala vyrovnat. Po změně stran díky zranění dohrával Hluk v deseti, této situace ke vstřelení gólu ale Napajedelští nedokázali využít.
Branka: O. Zalubil
Kunovice - Drslavice 6:1
Drslavicím chybělo šest hráčů základní sestavy, trenér Přecechtěl měl k dispozici tři dorostence a tři fotbalisty, kteří svou hráčskou kariéru již ukončili. Naopak Kunovice s mladým kádrem je předčily jak rychlostí, tak i po fyzické stránce.
Branky: L. Černý 2, Remeš, Lahodný, Krček, David - Dýmal
Veselí st. dor. - Hluk B 1:3 (1:0)
Kousavější a běhavější dorostenci Veselí zlobili hlavně v první půli, kdy Hluk podržel gólman Kovařík, který se vytáhl při samostatných únicích. Po změně stran už rozhodovala zkušenost hlucké zálohy.
Branky: T. Horák 2, Miroš
Blatnice - Slovácko C 4:0 (3:0)
Trenér céčka Slovácka Ladislav Pochylý vsadil v první půli na mládí, po první brance začal sestavu doplňovat staršími hráči. Zlom nastal ve 38. minutě, kdy Zdeněk Bulejka neproměnil nájezd, což mužstvo následně rozhodilo. V dobrém utkání, kde byla Blatnice fotbalovější, byl trenér Pochylý spokojen s hrou, s výsledkem už tolik ne.
Ořechov - Šumice 2:1
Vyrovnané utkání, zvláště v prvním poločase, ve kterém Ořechov dokázal na rozdíl od Šumic, které nastoupily v kombinované sestavě a k prvnímu přípravnému utkání pod novým trenérem Bortlem, proměnit své šance.
Branky: Žák, Dino - M. Juřeník
Kněždub - Vnorovy 0:0
1.FC Slovácko U19 - Otrokovice 5:0 (2:0)
Branky: 18., 41. Haša, 51. Jeleček, 75. Ondica, 77. Bančák