Kunovice získaly zimní Bobík Cup

Domácí druzí - Mladší žáci Hluku skončili na zimním Bobík Cupu na druhém místě.
Hluk Sport 08 / 03 / 2012

Organizátoři plánují proměnit turnaj v největší na Moravě

Čtyři ze šesti medailových umístění halového turnaje mládeže Zimní Bobík Cup v Hluku ukořistily týmy z Uherskohradišťska. Zlatou medaili však vybojovali pouze mladší žáci Kunovic, kteří se radovali před domácím Spartakem. Stříbro pak získala ještě mladší přípravka Dolního Němčí, starší z Uh. Brodu byla třetí.
O premiérové vítězství pod hluckou tvrzí bojovalo hned 23 týmů, které svedly souboje ve třech kategoriích (ml. žáci, st. a ml. přípravka). „V létě jsme úspěšně uspořádali letní turnaj, takže jsme dostali chuť i na zimní obdobu povedeného turnaje v hale,“ vysvětlují dvoudenní klání organizátoři Karel Bojko a Aleš Zlínský. „Generálním partnerem se opět stala hlucká firma Nábytek Bobík podnikatele Josefa Trubačíka,“ odtajnil mecenáše Bojko. „Turnaj nabídl rekordních 64 zápasů, hrálo se jedenkrát čtrnáct minut. Vše šlo, až na chvilkový moment, kdy jsme si s rozhodčími a trenéry upřesnili výklad pravidla o rozehrávání autů, jako po másle,“ dodává Zlínský.
O pohárovou trofej bojoval i půltucet týmů z Uherskohradišťska napříč kategoriemi (Kunovice, Staré Město, Uh. Brod, Dolní Němčí, Hluk a dívky 1.FC Slovácko). Největšího úspěchu dosáhli fotbalisté Kunovic, kteří opanovali kategorii mladších žáků. „Kategorie měla velmi vysokou úroveň, a proto nám udělali obrovskou radost druhým místem naši žáci,“ potěšilo Bojka. Druhé místo ještě uzmula mladší přípravka Dolního Němčí, starší kolegové z Uh. Brodu skončili třetí.
I když turnaj sotva skončil, organizátoři už připravují letní turnaj Bobík Cup, který má v itineráři hluckého sportoviště rezervovaný začátek srpna. „Spousta týmů už přislíbila účast, takže počítáme s rekordním počtem osmdesáti týmů z celé republiky. Chceme do pěti let vybudovat v Hluku největší mládežnický turnaj na Moravě,“ přeje si organizátorský tandem Bojko, Zlínský.
Konečné pořadí, ml. žáci: 1. Kunovice, 2. Hluk, 3. Myjava, 4. Staré Město, 5. Vikt. Otrokovice, 6. 1.FC Slovácko (dívky), st. přípravka: 1. Hatě, 2. Brumov, 3. ČSK Uh. Brod, 4. Líšeň, 5. Svätý Jur, 6. Přerov, 7. Hluk, 8. Vikt. Otrokovice, 9. Dol. Němčí, 10. Staré Město, ml. přípravka: 1. Svätý Jur, 2. Dol. Němčí, 3. Vikt. Otrokovice, 4. Brumov, 5. Staré Město, 6. Holešov, 7. Hluk.