Kunovicím chybí hráči, dohrají soutěž?

Kunovicím chybí hráči, dohrají soutěž?
Foto: Ilustrační foto: Facebook  /  Fanoušci Kunovic aktuálně nezažívají nejlepší časy...
Kunovice Sport 01 / 08 / 2021

Hráčská krize zasáhla FK Kunovice. Klub vypadl z Poháru KFS, když do Zborovic odcestoval jen v devíti, a ve stejném počtu vyrukoval i k přípravnému souboji proti Nivnici. Mančafty ale nakonec zbraně nezkřížily, když je domů zahnala bouřka.

„Soupeř stejně jako minulý týden v poháru nedal dohromady ani deset hráčů, takže jsme generálku nehráli,“ hlásá oficiální web TJ Nivnice.

Souboj však podle Ivo Černého, předsedy klubu od Olšavy, odložil déšť a bouřka. „Ano, bylo nás jen devět, ale připraveni byli i dva dorostenci, takže jsme mohli přípravu odehrát. Jen jsme kvůli počasí chtěli využít umělou trávu, což ale soupeř odmítl,“ vysvětlil Černý, který nicméně přiznal, že se klub potýká s úzkým kádrem. „Papírově je nás sedmnáct, ale čtyři jsou aktuálně na dovolené a někteří nechodí. Je to problém, se kterým však nebojujeme sami, hráči nejsou ani v okolních klubech,“ pokrčil rameny předseda.

V Kunovicích však marně hledají třeba i trenéry k mládeži, klub přitom už měsíc inzeruje v novinách a využívá hlášení v obecním rozhlase. Ale všechno je zbytečné. „Neozval se vůbec nikdo, takže jsem nakonec přemluvil dvaasedmdesátiletého Pavla Soviše, bývalého kouče Kunovic, Uherského Hradiště, Hluku, Hradčovic nebo Březolup, který nám se žáčky pomůže. Zájem prostě není,“ posteskl si Černý.

I přes problémy s kádrem nepřipadá odhlášení Kunovic z krajské I.A třídy v úvahu. Aspoň zatím. „Spoléháme na dorostence. Jakmile se někdo zraní, tak je povoláme do áčka. Otázkou je, jak dlouho to vydržíme. Situace není dobrá, bez hráčů to prostě nepůjde, ale budeme bojovat,“ nehází flintu do žita šéf kubu, který zažil nejslavnější kapitolu v letech 2003 až 2006, kdy hrál druhou ligu.

Tagy článku

TOPlist