Kunovicím zvlhl střelecký prach

Kunovice Sport 08 / 05 / 2015

Házenkářky neproměnily jedenáct náskoků
Prvoligové házenkářky SHK Kunovice třetí korálek na vítěznou šňůru nenavlékly. Na palubovce předposledního Sokola Vršovice totiž nečekaně uhrály jen remízu, když jim v průběhu střetnutí zvlhl střelecký prach. Kdyby daly 40 gólů, nikdo by se nedivil…
Vršovice – KUNOVICE 29:29
„S domácí brankářkou holky hrály vybíjenou a udělaly z ní reprezentantku,“ uhodil hřebíček na hlavičku René Gärtner, kunovický lodivod.
Kunovjanky přitom zpočátku plnily roli favorita, když v 10. minutě vedly 6:2. Jenže pak se k nim paní Štěstěna obrátila zády. Co spálila Štěrbová, Romanová, Kosinková, ale i Fleková, bylo do nebe volající. A trest na sebe nenechal dlouho čekat. Pražanky zvedly hlavu a dotáhly se na rozdíl jediné branky, když jim do karet nahrál i výkon brankářek, které neměly zrovna svůj den. „V kabině jsem apeloval na větší důraz a nasazení, což přineslo ovoce. Rychle jsme soupeřkám odskočili na pět branek, ale pak jsme se opět vrátili do zajetých kolejí z první půle a začali spalovat šance jak na běžicím páse. Holky neproměnily snad jedenáct náskoků,“ kroutil hlavou Gärtner.
Jeho výběr přesto až do poslední minuty vedl. Za stavu 28:29 však neproměnil sedmičku ani následný trhák a z protiútoku přišlo vyrovnání, které už houževnatě hrající Vršovice ubránily. Poločas 13:14.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Vinyatynská 3, Sklenářová 4, Romanová 1, Horáková 8, Kosinková, Jurasová 4, Martindale, Štěrbová 4, Fleková 5.

1. Plzeň    20    0    2    660:484    40
2. Zlín B    19    1    2    686:537    39
3. Kobylisy    13    1    8    570:496    27
4. Slavia Praha B    12    2    8    621:556    26
5. Olomouc B    12    0    10    657:582    24
6. Otrokovice    12    0    10    592:583    24
7. Poruba B    10    3    9    547:573    23