Kunovická Mlatevňa bude hostit softbalové mistrovství Evropy!

Kunovická Mlatevňa bude hostit softbalové mistrovství Evropy!
Foto: snails.cz
Kunovice Sport 22 / 02 / 2018

Za dva roky přivítají nejlepší hráčky softbalu do 22 let

Parádní počin se podařil funkcionářům softbalového oddílu Snails Kunovice. Na zasedání evropské softbalové federace (ESF) v Paříži dokázali prolobovat pořadatelství evropského šampionátu žen do 22 let. Na kunovickou Mlatevňu tak zamíří nejlepší hráčky starého kontinentu. „Kandidaturu jsme podali na dvě akce,“ osvětluje taktiku předseda klubu Pavel Křivák. „Buď se u nás mohl konat šampionát dívek do 16 let v roce 2019, anebo juniorek do 22 let v roce 2020. Byli jsme připraveni jednu kandidaturu stáhnout pro získání podpory druhé. A to se nakonec vyplatilo,“ neskrýval radost šéf klubu.
A tak se mohou v Kunovicích začít připravovat na nejvýznamnější akci ve své více než třicetileté historii. Turnaj, který trvá týden, se bude konat v novém areálu Snails, který prošel nedávno rekonstrukcí. Termín je určen na konec června, přesněji 28. 6. - 4. 7. 2020.
Sportovní areál Mlatevňa prošel v minulém roce velkou rekonstrukcí, takže by se dalo říct, že jsou v Kunovicích připraveni. „Ale i tak nás čeká hromada práce především v zázemí, a to jak hráčském, tak diváckém. Těchto částí se rekonstrukce vůbec nedotkla. Jediným hracím vylepšením by tak mělo být osvětlení hlavního hřiště. Ale na to se už připravujeme několik let,“ dodal předseda největšího softbalového klubu na Moravě.
Pořadatelský tým z Kunovic zatím prověřily jenom největší české akce, jako jsou finálové turnaje o mistra České republiky. A ty byly doposud v Kunovicích hodnoceny velmi vysoko. Ale to jsou jenom třídenní akce. Mistrovství Evropy je úplně něco jiného. „Jsme si rozdílu vědomi a svědomitá příprava začala v podstatě okamžitě,“ potvrzuje Pavel Křivák.
Letošního mistrovství této kategorie se účastní 16 týmů, ale přesný počet bude znám až rok dopředu a to už bude velký logistický nápor nejenom na pořadatele, ale i na celé široké okolí. V Kunovicích tedy věří v podporu nejenom města a kraje, ale i ostatních. Ať už se jedná o všechny členy, partnery či pomocníky.
Softbal, který se vrátí do programu olympijských her právě v roce 2020, tak na týden výrazně zasáhne do života Kunovic. „My věříme, že Kunovice ukážou všem účastníkům svoji dobrosrdečnost a pohostinnost a že tím ještě zvýšíme zájem nejenom o softbal, ale především o sportování dětí a mládeže obecně,“ věří předseda Pavel Křivák.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace