Kunovjanky opět na kolenou, rozhodlo šest hluchých minut

Kunovice Sport 08 / 05 / 2018

O většinu branek se postaralo duo Slováková, Melichárková

I když sbírají jednu porážku za druhou, nijak se z nelichotivé bilance nehroutí. Prvoligové házenkářky SHK Kunovice totiž mají jistotu setrvání v soutěži kvůli plánované reorganizaci a hlavně si uvědomují, že jejich kádr rozklížila zranění.
Ivančice - KUNOVICE 33:22
„Už je to obehraná písnička, máme spoustu zraněných, nemocných a studijně zaneprázdněných. I proto sezonu už jen dohráváme a poohlížíme se po posilách,“ potvrdil Miroslav Slovák, kouč Kunovic, který měl po půldruhém měsíci opět k dispozici Melichárkovou. Její absenci si vynutila zkouška dospělosti.
Jeho výběr přesto nehrál na palubovce třetích Ivančic druhé housle. Hlavně první poločas odehrál více než solidně, když se výborným výkonem blýskla brankářka Tereza Žáková. „Zápas jí opravdu vyšel, držela nás nad vodou,“ pochválil trenér. Kunovjankám bohužel chyběla odvaha jít do osobních soubojů s obranou soupeřek a střílely převážně z větších vzdáleností, což ne vždy přineslo kýžený úspěch. Do kabin tak šly s tříbrankovým mankem.
I ve druhém poločase tým z Bělinky dlouho držel krok, až do 45. minuty měl naději na bodový zisk. Jenže pak si vybral hluchou osmiminutovku, kterou prohrál 0:6, a nebylo co řešit. „Soupeř byl hratelný, rozhodně nás neválcoval. Bohužel jsme doplatili na neproměňování šancí, včetně tří sedmimetrových hodů, a často nefunkční obranu,“ zalitoval trošku Slovák. Poločas 13:10.
KUNOVICE: Žáková, Pauříková - Hrabalová, Grabcová 4/1, Brablcová 1, Melichárková 7, Volasová, Smetková, Slováková 8, Pavelková, Palčíková 2.