Kunovjanky podržely skvělé brankářky

Kunovice Sport 30 / 04 / 2015

Házenkářky SHK Kunovice po velmi dobrém výkonu skalpovaly rozjeté Otrokovice, kterým tak zpřetrhaly pětizápasovou vítěznou šňůru. Fleková a spol. tak poskočily v prvoligové tabulce na osmou příčku, na čtvrtou zálohu Olomouce ztrácejí jen čtyři body.
KUNOVICE - Otrokovice 31:24
Kunovjanky se soupeřek, jejichž dres obléká suverénně nejlepší střelkyně ligy Júlie Dolečková, nezalekly a důraznou hrou v obraně i v útoku si vypracovaly nejtěsnější náskok. Postupně vedly 3:2, 6:5 a 8:7. Až ve 25. minutě odskočily na 12:9. „I když jsme ještě nějaké šance neproměnili, zase jsme ubránili soupeře. Největší problémy nám dělala Dolečková a její střelba z dálky,“ přiznal René Gärtner, kunovický kormidelník. V kabině na svěřenky apeloval, aby byly více důrazné v obraně a pomáhaly brankářkám s blokováním. „Hlavně kvůli výborným divákům, kteří opět zaplnili sportovní halu, jsme chtěli zápas dotáhnout do vítězného konce,“ prohlásil kouč.
Jeho svěřenky po přestávce pokračovaly v nastoleném tempu a nakonec se radovaly z vítězství o 7 branek. Lví měrou se pod něj podepsaly i obě brankářky, Tobiášová měla úspěšnost zásahů 56 procent a Pauříková chytila tři sedmimetrové hody! „V klíčových okamžicích nás podržely,“ přikyvuje Gärtner. „Výsledek je však vždy dílem celého týmu, který zápas zvládl na jedničku. A nic na hodnocení nezmění ani pár chybiček,“ dodal lodivod. Střeleckou káru týmu táhla Štěrbová, Vinyatynská a Sklenářová, v obraně tvrdila muziku Fleková s Kožuchovou. Poločas 16:12.
KUNOVICE: Tobiášová, Pauříková – Horáková, Fleková 2, Štěrbová 7, Romanová 1, Vinyatynska 6, Jurasová 3, Kožuchová 5, Sklenářová 4, Kosinková, Doležalová, Martindale.