Kunovjanky pokořily čtyřicítku

Sport 13 / 09 / 2009

Veselí v čele s osmibrankovou Jandáskovou nadělilo další debakl

Drtivou pěstí daly do oka soupeřkám druholigové házenkářky Kunovic a Veselí nad Moravou, které si poradily s nováčky soutěže. Prvně jmenované uštědřily výprask Měnínu, záloha interligového áčka vyprovodila debaklem z palubovky otrokovické béčko.

Kunovice - Měnín 44:20 (20:12)

Od úvodních minut vůbec nebylo znát, že hraje zkušené družstvo proti nováčkovi soutěže. Hostující celek držel čtvrt zápasu krok a v osmnácté minutě svítil na ukazateli nerozhodný výsledek 8:8. „Holky nechávaly soupeřky ve hře laxním přístupem a množstvím technických chyb,“ vyřkla kritiku Renata Burďáková, šéfka kunovického klubu. To se však změnilo jako mávnutím kouzelného proutku a domácí tým zvýšil obrátky, které byly nad síly hostů. Po obrátce již bylo utkání zcela v režii domácích, vedených kým jiným než Štěrbovou. Ta stoprocentní střelbou nasázela do měnínské sítě deset kousků, čímž značně přispěla k velkému výprasku hostí. Osmi trefami ji následovala Hrabalová.

Kunovice: M. Pavlíčková, Polášková, Zemánková, Müllerová - Nožičková 2, Sklenářová 5, Horáková 2, Hájková 6, Křivová 3, Kosínková 2, Hrabalová 8, Štěrbová 10, Křeháčková 2, Hastíková 4.

Veselí B - Otrokovice B 36:27 (21:14)

Po minulém týdnu si Veselanky přichystaly další více než třicetibrankovou kanonádu, kterou tentokrát slízla záloha Otrokovic. Základní sestava domácího týmu se ujala taktovky od prvních minut, když tóninu udávala dvojice Jandásková, Velanová. Už v poločase se Veselanky těšily z výrazného náskoku, a tak po změně stran dostala šanci lavička. „Chvíli nastalo hluché místo, ale soupeřky byly se silami na štíru,“ komentoval organizační pracovník týmu Vlastimil Procházka.

Veselí: Sabaková, Benedíková - Jandásková 8, Lukášová 5, Velanová 7, Kratochvílová 5, Nováčková 3/1, Ježková 1, Zacharová, E. Jagošová 1, Furyová 3, Bílková 1, Zelíková 1, L. Jagošová 1.

autor: LENKA HORÁKOVÁ