Kunovjanky „sází“ remízy

Kunovice Sport 30 / 10 / 2015

Kdyby byla první liga házenkářek v nabídkách sázkových kanceláří, v Kunovicích mají asi problém. Už potřetí v dosavadních pěti zápasech si totiž připsaly na konto remízu!
Kobylisy - Kunovice 25:25
„Když na plichtu v házené je vždycky nejlepší kurs,“ usmívá se od ucha k uchu René Gärtner, kouč Kunovic, a jedním dechem dodává: „Naštěstí na naše zápasy nejde sázet, takže nečelíme žádným spekulacím.“
Jeho výběr stejně jako před týdnem proti Porubě nezvládl první poločas, vyráběl nespočet technických chyb a pykal za neproměňování šancí. „A taky nám nefungoval střed obrany, hodně gólů jsme dostali z proskoků a střel z dálky,“ pravil Gärtner, který nemohl obranu vyztužit zkušenou Jarmilou Štěrbovou.
V úterý se totiž podrobila operaci kolena a společnost jí dělají berle. „Na jejím postu zkoušíme Kožuchovou, která má předpoklady ji nahradit. Ale chce to čas,“ ví lodivod. Do zápasu nenaskočila z rodinných důvodů ani Brablcová.
I přesto Kunovjanky po přestávce zvedly hlavu, přidaly na důrazu v obraně a vsadily na rychlé brejky, které jim nakonec přinesly aspoň bod. Ještě sedm minut před koncem přitom prohrávaly o dvě branky. „Jestli prohrajeme o dvě nebo šest branek, je úplně jedno, tak jsme zariskovali a vyšlo to. V poslední minutě jsme dokonce byli blízko k vítězství, ale trefili jsme jen tyčku,“ posteskl si trošku Gärtner, který považuje remízu za spravedlivou. Jeho výběr si tak udržel neporazitelnost. Poločas 12:14.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Vynyatinska 6, Jurasová 6, Sklenářová 3, Kožuchová 3, Romanová 3, Balážová 3, Kratochvílová 1, Hrabalová, Jagošová, Janásová, Gajdorusová.