Kunovjanky sfoukly soupeřky jako svíčku

Kunovice Sport 21 / 09 / 2012

Jako uragán vtrhly do nové sezony prvoligové házenkářky Kunovic. V premiéře deklasovaly na domácí palubovce Havlíčkův Brod 37:17, když už do přestávky nebylo co řešit. Soupeřkám z Vysočiny se asi ještě dnes z kunovického kolotoče pořádně točí hlava...

Kunovice - Havl. Brod 37:17
Kunovjanky ostrou obnovenou premiéru kouči Antonínu Střelcovi jaksepatří osladily. Zápas totiž od prvních minut připomínal hru kočky s myší. O drtivé porážce soupeřek rozhodly vysunutá obrana, vynikající brankářka Polášková a smrtící brejky Štěrbové.
Kunovice vedly v 11. minutě 8:1, o čtyři minuty později 11:3 a hostující lodivod hledal na lavičce ručník... I když si nakonec vzal aspoň oddechový čas, zápasový scénář nezměnil.
„Holky prodaly, co jsme celé léto trénovali. Naše nejsilnější zbraně se promítly v plné parádě,“ mnul si ruce spokojený Střelec, který měl před zápasem jen příjemné problémy. „V týmu je zdravá konkurence, holky vědí, že žádná nemá místo v sestavě jisté. A tak jsem si mohl vybírat,“ usmívá se.
Jelikož Kunovice nepolevily ani po přestávce, zrodil se Na Bělince dvacetibrankový debakl. Ústřední postavou zápasu byla Jarmila Štěrbová, autorka 11 branek, která soupeřky nemilosrdně trestala z rychlých brejků.
KUNOVICE: Polášková, Hartmanová - Štěrbová 11, Jurasová 7, Horáková 4, Kosinková 4, Gozová 3, Sklenářová 3, Křeháčková 2, Brablcová 2, Burďáková 1, Hrabalová, Bílková, Žáková.