Kunovjanky si otevřely střelnici

Slovácko Sport 09 / 11 / 2010

Jednoznačným rozdílem si poradily druholigové házenkářky Kunovic s posledním Měnínem. Tým dirigovaný střelecky disponovanou Hrabalovou vyhrál devětadvacetibrankovým rozdílem. A Vlčnovjanky utrpěly třetí porážku v soutěži, když nezvládly derby ve Veselí.
Kunovice - Měnín 40:11 (19:7)
Kunovicím dělala hra soupeřek určité problémy jen v úvodních patnácti minutách prvního poločasu, pak rozjely brankostroj a už do poločasu rozhodly. „Již před zápasem bylo zřejmé, že jsme jasným favoritem, a naším cílem proto bylo vyzkoušet si všechny možné herní kombinace, tedy jak rychlý, tak i postupný útok a hru v přesilovkách. S výsledkem jsem spokojena, s plněním taktických pokynů již méně,“ řekla po utkání trenérka Kunovic Věra Tománková.
KUNOVICE: M. Pavlíčková - Burďáková 1, Hrabalová 10, Gálová 4, Hastíková 4, Sklenářová 7/1, Křivová 1, Beranová 5, Horáková 4, Kosinková 4.
Veselí B - Vlčnov 31:22 (16:8)
Záloha Veselí potvrdila roli favorita a nováčkovi soutěže z Vlčnova uštědřila třetí porážku. Hostující výběr vždy držel krok pouze prvních patnáct minut v poločase, kdy na ukazateli skóre svítil stav 5:4, respektive 20:18. „Jenže pak se projevila kvalita a vyhranost Veselí. Holky nestíhaly, pomáhaly si fauly a v oslabení inkasovaly,“ posteskl si Radmil Schneider, vlčnovský lodivod. A tak si Veselanky do přestávky vypracovaly osmibrankový náskok. Jenže v nástupu do druhé půle Vlčnov zabral a ve 45. minutě se dotáhl na dostřel (20:18), když se blýskl šňůrou sedmi gólů. „Škoda že jsme pak zase pykali za vyloučení. Ale soupeřky vyhrály zcela zaslouženě, byly lepší. A aby ne, když většina trénuje s interligovým výběrem,“ uznal sportovně Schneider. Sedmičky 8/6:5/4, vyloučení 1:7, 60 diváků.
VESELÍ B: Nejezchlebová, Benedíková - Romanová 4, Kratochvílová 2, Ježková 1/1, Jandásková 7/1, Jurasová 2, Glozová 3, Bílková, Jagošová 1, Vinklárková 8/3, Doležalová, Furyová 3, Zelíková.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 2, Solařová, Míšková, Čumíčková, Sotáková 3, M. Frontová 8/2, V. Frontová 5/2, Rašková 4.

autor: zde, ceh