Kunovjanky skončily poslední, ale se ctí

Kunovice Sport 01 / 09 / 2010

Druholigové házenkářky z Bělinky se poměřily s interligovými a prvoligovými mančafty na turnaji v Otrokovicích

Třebaže házenkářky druholigových Kunovic obsadily na mezinárodním turnaji Tirex Handball Cup v Otrokovicích poslední místo, předvedenou hrou v žádném případě nezklamaly. Na silně obsazeném turnaji, jemuž dominovaly tři interligové týmy (Poruba, Písek, Partizánske), se totiž s jejich výšlapem do vyšších pater nepočítalo.
Vždyť svěřenky Věry Tománkové měly jako jediné punc druholigové... „Pro holky byl turnaj obrovskou školou, nasbíraly cenné zkušenosti, které věřím v mistrovských bojích prodají,“ říká Renata Burďáková, šéfka kunovického klubu, který střídavě postrádal hned čtveřici hráček - Sklenářová, Burďáková, Rajnohová, J. Štěrbová. Kunovický dres proto na výpůjčku oblékla Velanová z Veselí nad Moravou.
Když Kunovjanky do puntíku dodržovaly pokyny trenérky, držely i se zkušenějšími soupeřkami krok. „Jakmile ale v obraně i při zakládání útoků vypadly v koncentraci, tahaly za kratší konec. Hlavně pak po změně stran,“ povšimla si Burďáková. Do třídenního turnaje vykročily Sklenářová a spol. soubojem s interligovou Porubou (14:18), ale na solidní výsledek nenavázaly v sobotu, kdy se jen těžko vyrovnávaly s brzkým ranním vstáváním...
„První zápas jsme hrály už v osm hodin a to byla katastrofa. Senica i Partizánske nás porazily o jedenáct branek,“ komentovala dvě nakládačky Burďáková. V posledním duelu základní skupiny Kunovice podlehly i prvoligovému Liberci, byť jen o jeden gól. „Škoda chyb v závěru, měly jsme na vítězství,“ posteskla si šéfka klubu, který se v bitvě o deváté místo poklonil i Admiře Vídeň. „Holky ještě v poločase vedly o tři branky, ale pak jim odešly síly. Ve druhém poločase (hrálo se 2x 20 minut - pozn. autora) skórovaly jen pětkrát a soupeřky misky vah převážily na svou stranu,“ komentovala závěrečný zápas Burďáková.
Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: Kunovice - Poruba 14:18, - Senica 15:26, - Partizánske 11:22, - Liberec 18:19, o 9. místo: Kunovice - Admira Vídeň 16:19.
KUNOVICE: Rajnohová, Omelková - Burďáková, Hrabalová 6, Kosinková 3, Křivová 4, Horáková 4, Sklenářová 8, Štěrbová 9, Beranová 5, Gálová 10, Hastíková 10, Velanová 16.