Kunovjanky splácely „dluh“

Slovácko Sport 13 / 04 / 2010

Veselankám scházelo hned pět hráček, vítězství nepřivála ani Tomečková

Dva rozdílné zápasy odehrály druholigové týmy regionálních házenkářek. Zatímco Kunovjanky deklasovaly na domácí palubovce Karvinou a vrátily jí podzimní prohru, oslabené Veselí nestačilo na Bohunice.
Kunovice - Karviná 35:23 (18:11)
Klání v Kunovicích předcházela minuta ticha za zesnulého starostu Jiřího Vařechu.
Domácí hráčky měly soupeřkám z podzimu co vracet, když ve Slezsku prohrály 31:24. Od počátku bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Kunovjankám se dařilo vše, na co sáhly, což přineslo sedmibrankové vedení v poločase. Trenérka Věra Tománková poslala na hřiště postupně celou lavičku, včetně brankářek. Všechny hráčky v poli se jí odvděčily brankami, nejvíce se dařilo tradičně Jarmile Štěrbové, která zaokrouhlila své představení na rovnou desítku.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Müllerová, Rajnohová - Burďáková 3, Hrabalová 3, Nožičková 2, Hastíková 6, Sklenářová 5, Kosínková 2, Hájková 2, Štěrbová 10, K. Pavlíčková 2.
Bohunice - Veselí 26:18 (17:6)
Třebaže Veselanky na podzim sluply Bohunice jako malinu, tentokrát výsledek nezopakovaly. Oslabený tým se musel obejít hned bez kvarteta Benedíková, Kratochvílová, Velanová, Jandásková, které obléklo interligový dres. Aby toho nebylo málo, scházela také opora Nováčková. A mladý tým v čele s jedinou zkušenou hráčkou Tomečkovou byl na domácí celek krátký. Rozhodnuto bylo už v prvním poločase, kdy se Brňanky těšily z jedenáctibrankového vedení. Nic na tom nezměnila ani ostřílená Tomečková, která se trefila do černého šestkrát.
VESELÍ: Sabaková - Jurasová 2, Zacharová 3,  L. Jagošová 2, Furyová 3, Bílková 2, E. Jagošová, Tomečková 6, Vinklárková.

autor: LENKA HORÁKOVÁ