Kunovjanky stále válí

Sport 20 / 10 / 2010

Házenkářky Vlčnova poprvé na kolenou, zápas prý nezvládli rozhodčí

Házenkářky Vlčnova utrpěly první porážku v druholigové džungli, po tuhém boji se poklonily olomoucké Univerzitě Palackého. Největšími „hvězdami“ byli mladičtí rozhodčí, kteří na hlucké palubovce vyloženě nestíhali a souboj proměnili v tragikomedii. Kunovjanky naopak pokračovaly ve Velkém Meziříčí ve spanilé jízdě, byť postrádaly trio Velanová, Štěrbová, Horáková.
Vlčnov - Olomouc 23:26 (16:11)
I když Vlčnovjanky postrádaly Nikolu Sotákovou, která na nemocničním lůžku čeká na operaci ledvinových kamenů, vykročily do zápasu s noblesou. Hanačky odsoudily do role statistek a rychle šly do vedení 8:2, což určilo průběh prvního poločasu. „Zápas jsme jasně kontrolovali. Ještě minutu před přestávkou holky vedly dokonce 16:7 a jen zbytečnými chybami v závěru, kdy se asi už viděly v kabině, povolily soupeřkám z náskoku ukrojit,“ komentoval dění na palubovce Radmil Schneider, trenér Vlčnova, který nad obhájcem prvenství vedl v půlce o pět gólů.
Jenže po obrátce se na palubce začaly dít podivuhodné věci, dvojice rozhodčích ve věku 16 a 17 let duel, který ve druhém poločase nabíral otáčky, vůbec nezvládla. „Zápas ani ukočírovat nemohli, byli mladí a nezkušení. Vždyť souboj žen pískali vůbec poprvé, nechápu, že je mohl svaz nominovat,“ kroutí hlavou Schneider. Jeho výběr ještě devět minut před koncem vedl, ale pak dojel na plejádu zraněných. Nejlepší hráčka Markéta Frontová dokonce skončila s otřesem mozku v Uherskohradišťské nemocnici. Sedmičky 2/2:6/5, vyloučení 5:4, rozhodčí Bašátek, Kunnerová, 69 diváků.
VLČNOV: Polášková - Mlýnková 3, Nevařilová, Uherková, Solařová, Míšková 2, Čumíčková 1, Frontová M. 7, Frontová V. 10/2, Rašková, Tykalová.
Velké Meziříčí - Kunovice 28:30 (15:15)
Kunovicím se příliš nevyvedl vstup do utkání, čehož domácí využili k získání tříbrankového náskoku. Ten se však Kunovjankám podařilo přibližně v desáté minutě smazat. Od tohoto okamžiku až do konce první půle se pak oba celky tahaly o vedení. „Nástup do druhé půle se nám však opět nevyvedl, hráli jsme staticky a zbytečně ztráceli míče. Až pak jsme se uklidnili a opět vyrovnali hru i skóre,“ řekla trenérka Kunovic Věra Tománková. Rozhodnutí padlo až v samotném závěru. Šest minut před koncem vedlo Meziříčí o tři branky, ale pak šla na trestnou lavici jediná domácí trestaná hráčka v zápase Hrůzová a Kunovice toho dokázaly náležitě využít, když přesilovku vyhrály 3:0. V úplném závěru vycítily Kunovice šanci na zisk obou bodů, kterou již ze svých prstů nepustily, a na Slovácko tak vezou oba kýžené body. Sedmičky 5/4:4/3, vyloučení 1:4, rozhodčí Jurečka, Nehyba, 95 diváků.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Rajnohová - Burďáková 1, Hrabalová 3, Gálová 3/1, Hastíková 4/0, Sklenářová 10/2, Beranová 1, Kosinková 3, K. Pavlíčková 5.

autor: PETR ČECH, HYNEK ZDENĚK