Kunovjanky uhasily neškodnou Jiskru

Kunovice Sport 23 / 09 / 2022

Házenkářky SHK Kunovice na prahu nové sezony válí! Navazují tak na uplynulý ročník, ve kterém první ligu suverénně vyhrály, ale v baráži o interligu nestačily na Zlín. V sobotu naprosto zdecimovaly Havlíčkův Brod.

Otrokovice - KUNOVICE 19:29

I když postrádaly brankářku Vojtěškovou a nemocnou Měsíčkovou, potvrdily Kunovjanky roli favoritek. Zpočátku se však trápily, byly nervózní a vyrobily spoustu technických chyb. I proto ostatně na konci 20. minuty vedly jen 7:5. S přibývajícím časem však získaly na klidu, převzaly otěže a do přestávky si vybudovaly šestibodový náskok. Ve druhém poločase ještě Jiskra zazlobila, když stáhla na rozdíl čtyř branek (14:18, 16:20), ale to bylo všechno. Tým z Bělinky už se pak rozjel na plné obrátky a bez větších problémů dovedl zápas do vítězného konce. Trenérský tandem Lenka Fleková, Tomáš Wowra dal v závěru šanci dvěma dorostenkám, v brance se objevila Beáta Pechalová a na křídle Nikola Maurerová. Poločas 7:13.

KUNOVICE: Žáková, Pechalová - Popelková 4, Kutálková, Fleková 7/1, Zálešáková 6, Hvozdovičová 4, Knotová, Vašíčková 4, Polášková 1, Maurerová 3/1.

KUNOVICE - Havl. Brod 44:17

Kunovjanky proměnily zápas v exhibici, nevedly jen 56 sekund. Tolik času potřebovaly na odpověď po vyrovnání soupeřek na 1:1. Jinak zcela kralovaly, výběr z Vysočiny přejely rozdílem dvou tříd. Po deseti minutách vedly 9:3 a trenér hostí si vzal poprvé oddechový čas, podruhé si jej vybral za stavu 20:5. Domácí mašinu však nezastavil. „I když jsem se trošku bála, jestli holky nezaskočí netradiční páteční čas zápasu, tak první minuty naznačily, že úplně zbytečně. Zodpovědně plnily taktické pokyny a soupeřky deptaly hlavně z rychlých protiútoků. Všechny zaslouží pochvalu,“ uvedla trenérka Lenka Fleková, kterou výkon Havlíčkova Brodu zklamal. „Chyběla jim jedna z nejlepších hráček a na cestě je potkaly nehody, takže možná bojovaly s únavou, kdo ví. Náš výkon byl každopádně výborný, holky hrály týmově, rychle a sázely jeden gól za druhým,“ těší Flekovou. Poločas 25:7.

KUNOVICE: Žáková, Vojtěšková - Popelková 4, Kutálková 8, Fleková 9/2, Zálešáková 7, Hvozdovičová 2, Knotová 4/1, Vašíčková 5, Polášková 3, Maurerová 2/1.