Kunovjanky už mají jistotu baráže

Kunovice Sport 09 / 04 / 2022

Je vymalováno! Prvoligové házenkářky SHK Kunovice si zahrají baráž o účast v mezinárodní MOL lize. Jistotu jim dala sobotní výhra nad Havlíčkovým Brodem. I kdyby už nezískaly ani bod, z prvního místa tabulky je už nikdo nesesadí.

KUNOVICE - Havl. Brod 29:17

Kunovice stále postrádají Flekovou s Tvrdoňovou a do zápasu nenastoupila pro nepříliš dobrý zdravotní stav ani Vašíčková. Kouč Miroslav Slovák tak dal větší prostor na palubovce hráčkám, které obvykle tolik nehrají. I když přiznal mírné obavy, úplně zbytečně. „Holky zaslouží absolutorium, od začátku měly hru pod kontrolou, soupeřkám nedaly čuchnout. Výkonnostně šly hodně nahoru,“ pochválil Slovák.

Jeho družina vedla v 10. minutě 7:2, což přinutilo hostujícího trenéra k oddechovému času. Jenže domácí lavinu nezastavil. V poločase na ukazateli skóre svítil stav 15:7. Kaňkou bylo jen zranění Terezy Knotové. „Po dobrém zákroku se při pádu bouchla hlavou do palubovky, byla otřesená, vypadalo to na lehký otřes mozku. Do zápasu už nezasáhla,“ uvedl Slovák. Jelikož se ani ve druhém poločase obraz hry nezměnil, o vítězi nebylo pochyb. Zápas skvěle zvládly i obě gólmanky, které se blýskly několika těžkými zákroky.

Kunovice si tak čtyři kola před koncem zajistily účast v baráži. Soupeře však ještě neznají, ve hře je trojlístek Poruba, Zlín, Hodonín. „Všichni si přejeme krajské derby, byla by to výzva. Polovina holek ve Zlíně hrála, tak uvidíme,“ má jasno Slovák s tím, že v ligové soutěži má ještě jeden cíl. Udržet neporazitelnost. Poločas 15:7.

KUNOVICE: Žáková (40. Vojtěšková) - Králová 7/1, Popelková, Kutálková 3, Zálešáková 1, Hvozdovičová 7, Knotová, Vašíčková 2, Polášková 2, Fiurášková 7/1.