Kvalifikaci si utéct nenechali

Uherský Brod Sport 29 / 03 / 2018

Basketbaloví kadeti Spartaku Uherský Brod (U17) to zvládli. Za bouřlivé atmosféry si v dvojzápase sezony s brněnskými Žabovřeskami připsali v Nadregionální soutěži jedno vítězství a společně se soupeřem si zajistili postup do kvalifikace o Ligu juniorů U19.
UH. BROD - Žabovřesky 73:69 a 58:82
V úvodním souboji týmy začaly velmi opatrně, až v sedmé minutě přišla chvíle Jonáše Baliji, který během 45 sekund zaznamenal dvě trojky a nájezd za dva body, načež domácí vedli 20:12.
Jenže náskok rychle prohospodařili a po úvodní čtvrtině vedli jen o dva body. Když pak Broďané ve druhé čtvrtině totálně vyhořeli ve střelbě, včetně trestných hodů (z deseti proměnili jediný - pozn. autora), prohrávali v poločase o osm bodů. „Kluci pak ale přidali v obraně i v rychlém přechodu do útoku a zápas dovedli k vydřené výhře,“ potěšilo Ivo Mikulce, předsedu klubu.
Druhý duel odstartoval po čtvrthodinové pauze, která prořídlejší lavičce Spartaku nestačila. „Se soupeřem jsme drželi krok jen čtvrtinu, pak už se na naší hře projevila únava, čehož soupeř beze zbytku využil,“ podotkl Mikulec. Body: Mahdal 36, Balija 31, Řehák 20, Rakšányi 14, Martínek 12, Kovařík 12, Neděla 6, Kovařík 4, Kopunec 2.

autor: ceh, iv