Kvalifikaci trefil hrdina Souček

Uherský Brod Sport 10 / 12 / 2017

Florbalový výběr starších žáků ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupil do kvalifikace o republikové finále Sportovní ligy základních škol, když v krajském finále na domácí palubovce neokusil hořkost porážky. Hrdinou týmu se stal Marek Souček, který dvěma góly zlomil odpor největšího rivala z Otrokovic.
Soutěž každoročně absolvuje 1500 družstev z celé republiky, takže má nespornou kvalitu. U Olšavy se vedle Broďanů představili ještě školáci z Kroměříže, Vsetína a Otrokovic. Když si domácí smlsli na prvních dvou soupeřích (8:1 a 7:0), čekala je ZŠ Mánesova Otrokovice a přímý postup. Oba týmy se přitom dobře znají ze Zlínské ligy, protože většinu kádru tvoří hráči Panthers a 1.AC Uh. Brod. „I proto jsme k zápasu přistoupili maximálně koncentrovaní a soupeře od začátku zmáčkli na jeho polovině, jenže jsme spalovali jednu šanci za druhou, když často čaroval i otrokovický gólman. A tak přišla školácky zahraná vysoká hůl Marka Součka, standardka a gól z první střely na branku,“ kroutil hlavou Zdeněk Moštěk, brodský kouč. I ve druhé půli jeho výběr tvrdil muziku, ale s koncovkou byl na štíru. Prokletí zlomil až „hříšník“ Souček, který v kritické chvíli proměnil trestné střílení a o dvě minuty později přidal vítěznou branku. „Za výkon nemůžu klukům nic vytknout, ale proměňování šancí bylo žalostné. Zastárl jsem snad o deset let…,“ prohodil Moštěk.
UH. BROD: Buráň, Blablenec - M. Ležatka 6, Souček 3, D. Ležatka 2, Kouřil 1, Brauner 3, Horák 1, David, Antonín, Havel, Nevařil 1, Man, Šobáň.