Lazaret šokoval

Uherské Hradiště Sport 16 / 06 / 2011

Házenkáři Uherského Hradiště se dočkali druhého jarního vítězství

I když házenkáři Uherského Hradiště odjeli k dalšímu střetnutí Středomoravské ligy jen v osmi lidech, neboť se tým potýká s rozsáhlou marodkou, ukončili na palubovce Žeravic půst a oslavili druhé jarní vítězství. O nečekaném triumfu rozhodli v závěrečné desetiminutovce.
Žeravice - Uh. Hradiště 19:23 (7:7)
Žeravice byly na podzim jediným soupeřem, kterému Slovácká na podzim vzala aspoň bodík, ale v odvetě si příliš velké šance nedělala. Kouč Pavel Blaha totiž bojoval na republikovém šampionátu squashistů a hlavně tým zasáhla marodka. Na Hodonínsko odcestovala jen osmička statečných, včetně jednoho brankáře... Jenže místo ostudy zajistili Uh. Hradišti první dva body ze hřiště soupeře v sezoně!
„První poločas byl ještě vyrovnaný, každý chvilku tahal pilku. Nikdo ale nevedl více než o jednu branku,“ uvedl Martin Kašný, který zaskočil na lavičce za kouče Blahu. Po obrátce se Hradišťští vyvarovali tradičního desetiminutového výpadku, bojovali jako lvi a sklízeli nečekané, ale zasloužené ovoce. O osudu zápasu rozhodli v posledních deseti minutách.
„Kluci vycítili šanci, několikrát zablokovali ránu domácích spojek a soupeři utekli na rozhodující pětibrankový rozdíl 17:22,“ komentoval koncovku Kašný. Domácí už v posledních dvou minutách výsledek jen kosmeticky upravili, Slovácká se tak vracela domů se vzácným dvoubodobým nákladem.
UH. HRADIŠTĚ: Polešovský - Vacula 3, Čechmánek 7, Blaha ml. 1, Bureš 1, Marčík 7, Pšenčík 4, Prokop 1.