Lejsalová slaví zlato

Uherské Hradiště Sport 26 / 11 / 2019

Plavci uherskohradišťského klubu Eliteswim sbírali na závodech nejen zkušenosti, ale také i úspěchy. Poprvé se závodníci klubu kvalifikovali na krajský přebor Olomouckého a Zlínského kraje v dlouhých tratích v Prostějově. Na startovní blok v disciplíně 800 metrů volný způsob se postavily třináctiletá Alena Sluková a jedenáctiletá Klára Stehlíková.
„Obě se kvalifikovaly časem pod patnáct minut, a i když byl závod tohoto druhu jejich premiérou, zvládly ho na jedničku. Alena vylepšila svůj přihlášený čas o 14 vteřin a Klára dokonce o 53 vteřin,“ uvedl šéf klubu Jan Duda.
Nejmladší žáci vyrazili naopak do Brna, kde probíhala Moravská liga na krátkých tratích na 25 a 50 metrů. V bazénu na Kraví hoře bojovalo hned osm závodníků z Eliteswim od sedmi do devíti let. V konkurenci 25 plaveckých klubů dosáhl nejlepšího výsledku sedmiletý Viktor Malušek, který na trati 25 metrů prsa doplaval na 5. místě.
Novým závodem, který se objevil v harmonogramu, byl Hodonínský sprint, kde se hned šestnáct závodníků postavilo na 34 startů, včetně oblíbených štafet. Tady se blýskl nováček Michal Číhal, který získal 3. místo na 50 metrů volný způsob. Již ostřílený plavec Richard Sasín doplaval druhý na 50 metrů prsa. Dvě medaile, včetně té nejcennější vybojovala Ella Mia Lejsalová. Stříbro vybojovala na 50 metrů prsa a zlato pak na 50 metrů volný způsob.