Letenku do Baku Vávrová stále nemá, zbývá týden

Letenku do Baku Vávrová stále nemá, zbývá týden
Foto: jv
Uherské Hradiště Sport 16 / 05 / 2014

Sprinterka Kateřina Vávrová vybojovala na mítinku olympijských nadějí Olympic Hopes ve Svitavách pro Českou republiky dvě stříbrné medaile a odčinila tak „až“ čtvrté místo z olomoucké Velké ceny. Na splnění kvalifikačního limitu na European Youth Olympic Trials (EYOT) v ázerbajdžánském Baku však stále čeká...
Na stovce Vávrová nestačila jen na o rok starší českou rekordmanku Paličkovou, ale zbylé startovní pole, včetně kvalitních závodnic z Maďarska a Slovenska, strčila do kapsy. Časem 12,21 sekundy však zaostala 16 setin za kvalifikačním limitem na EYOT. „Její letošní nejlepší čas se ale do análů nezapíše, do zad jí totiž foukal o jednu desetinu silnější vítr, než povolují pravidla,“ podotkl Jaroslav Vlček, úspěšný trenér Vlčí smečky.
Na dvoustovce se vítr otočil a foukal sprinterkám přímo do obličeje, což subtilní, 46 kilogramů vážící Vávrové vůbec nevyhovovalo. „I tak ale bojovala až do cíle a nakonec opět nestačila jen na Paličkovou, která jí tak oplatila týden starou porážku z Hradišťských memoriálů,“ poznamenal Vlček. Čas 25,47 sekundy je podle něj za daných povětrnostních podmínek vynikající. „Na splnění limitu do Baku už máme jen týden, ale pevně věřím, že když vyjde počasí, Kačka si i přes šibeniční termín letenku do Ázerbajdžánu vybojuje,“ neztrácí naději Vlček. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace