Lídr umí i nájezdy, Hradišťští uťali černou sérii

Slovácko Sport 21 / 11 / 2014

Hokejisté Uh. Hradiště za 10 minut otočili z 2:3 na 6:3!

Hokejisté Uherského Hradiště po drtivé závěrečné desetiminutovce porazili Boskovice a ukončili sérii porážek v krajské lize. Její lídr HOKEJ Uherský Ostroh si připsal další čtyři body za dvojí výhru po samostatných nájezdech nad Uh. Brodem, respektive ve Velkém Meziříčí.
Uh. Ostroh - Uh. Brod 5:4
Ostrožané před derby posílili útočnou vozbu. Ve druhé lajně nastoupil Radek Klauda, trenérův bratr, a ve třetí Lumír Galuška, který přišel na hostování z extraligové zlínské juniorky. A domácí se do soupeře od úvodních minut zakousli, vytvářeli si šance, ale gólman Málek čaroval. Fanoušky tak zmrazil hostující Nesrsta, jehož střelu zpoza modré čáry zastavila až síťka. Za minutu už Broďané vedli 2:0! Ze studené sprchy se však domácí oklepali a ještě do první sirény srovnali krok. I druhá třetině přinesla bitvu jako řemen se šancemi na obou stranách, ale brankáři až do 36. minuty drželi stav 2:2. Po jejím uplynutí však na ukazateli svítí dvě trojky. Potřetí dostává hosty do vedení Nesrsta, který prakticky z nulového úhlu nachytá na švestkách Vlachynského. Ve 39. minutě je ale potřetí srovnáno.
Obraz zápasu změnila 44. minuta, ve které pronikajícího Antonoviče zastaví hrubým zákrokem Peterka, který si vykoleduje trest do konce zápasu. Pro Antonoviče bitva končí. Její závěr se odehraje v nevraživé atmosféře, hráči jsou agresivnější, faulů a vyloučených přibývá. A tak musí vítěze určit samostatné nájezdy. Jelikož se trefil pouze Klimovič, bonusový bod hřeje domácí. „Mrzí mě, že třikrát vedeme a stejně nevyhrajeme. Bohužel jsme se nechali zbytečně vylučovat, hra pak byla rozháraná a kluci vychladli. Bod z ostrožského ledu ale beru,“ reagoval Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu. Branky: Fojtík, Ťok, Antonovič, Klimovič - Nesrsta 2, Obadal 2. Rozhodující nájezd Klimovič. Třetiny 2:2, 2:2, 0:0.
UH. OSTROH: Vlachynský - Nevídal, Frolek, Vaněček, Rapant, Zahradný, Beneš, Bachan, Sasín - Antonovič, Klimovič, Lenkovič, Flora, Ťok, R. Klauda, V. Galuška, Fojtík, L. Galuška, M. Kučera.
UH. BROD: Málek - Kubiš, Surý, Woska, Peterka, Kojecký - Novák, Okénka, Nesrsta - Obadal, Gergela, Šiller - Krutský, Doležálek, Smetana.
Šternberk - Uh. Hradiště 7:5
Třebaže Hradišťští přijeli na sever Moravy jen v jedenácti lidech a bez kouče Lukáše Kašného, soupeři statečně vzdorovali až do konce. Absence zraněných, nemocných a pracovně zaneprázdněných hráčů dokonce přinutila gólmana Oharka, aby se postavil na centra druhého útoku... Ostrou premiéru si pak odbyl zaskakující kouč Robert Pochylý.
I přesto hosté začali skvěle, když si v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok. Ve 26. minutě přišel možná klíčový okamžik zápasu. Uherské Hradiště mělo výhodu dvojnásobné přesilovky, ale největší šanci Kotačky zázračně zlikvidoval gólman a záhy přišel trest. Jak se proměňují přesilovky, předvedli domácí hned třikrát a otočili misky vah na svou stranu. V posledním dějství si už Šternberk vítězství pohlídal. Konečnou podobu výsledku stanovil dvanáct sekund před koncem svým čtvrtým gólem Horehleď. Kaňkou zápasu je zranění Burši, který nejdříve přišel o zub a nakonec skončil se zlomeným nosem v nemocnici. „V deseti hráčích jsme odehráli více než vyrovnanou partii, všichni zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Škoda. Kdybychom hráli na tři pětky, soupeře sfoukneme jak svíčku,“ je přesvědčený Rudolf Holásek, vedoucí týmu. Branky: Horehleď 4, Kotačka. Třetiny 0:2, 4:0, 3:3.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Lažek, Pochylý, Stašek, Fuksa - Horehleď, Kotačka, Burša - Ondra, Oharek, Nohál.
Velké Meziříčí - Uh. Ostroh 0:1
Do Velkého Meziříčí odjížděli hosté bez Antonoviče, Hrbatého, Klaudy, Vaněčka a R. Kučery, ale přesto nepadli na kolena. Hvězdou týmu se stal brankář Václav Vlachynský, který pochytal všech 47 střel a premiérově udržel čisté konto. Jelikož ani Ostrožané žádnou ze svých šancí neproměnili, rozhodly o vítězi až samostatné nájezdy. První branku dali až ve třetí sérii domácí, ale vzápětí odpověděl Flora a ve čtvrté sérii rozhodl o exportu dvou bodů na Slovácko Ťok. „I když někteří kluci nastupovali se šrámy a drobnějšími zraněními z tvrdého a náročného souboje s Uherským Brodem, ukázali neskonalou vůli, odolnost a chuť se rvát o vítězství,“ nešetřil chválou Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožského týmu. Třetiny 0:0, 0:0, 0:0 - nájezdy 1:2.
UH. OSTROH: Vlachynský - Nevídal, J. Frolek, Čápek, Rapant, Zahradný, Bachan, Sasín - Klimovič, Lenkovič, Beneš - Ťok, Flora, M. Kučera - V. Galuška, Fojtík, L. Galuška - Šlapák, Větříšek.
Uh. hradiště - Boskovice 6:3
Černá série skončila, hokejisté Uherské Hradiště po pěti porážkách naplno zabrali, když sestřelili osmé Boskovice. Vítězství se však vůbec nerodilo lehce. Ještě na začátku 50. minuty prohrávali 2:3…
Už v 9. minutě otevřel v přesilové hře skóre Rozhon, ale dlouho se domácí neradovali. I Boskovičtí totiž využili přesilovku a vzápětí otočili skóre. Když pak v nástupu do druhé části Oharek kapituloval potřetí, s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Jenže pak Oharek lapil Hniličkovi trestné střílení a vzápětí zařídil po parádní individuální akci kontaktní gól Horehleď.
Skóre 2:3 vydrželo až do 50. minuty, ve které důrazný Šrenk doslova dotlačil puk za záda Guštafíka. Když za tři minuty přidal stejný hráč čtvrtý gól, hosté dvě minuty před koncem odvolali brankáře. Místo vyrovnání však dvakrát inkasovali. „Vítězství si moc cením, hráči si sáhli na dno. Musím vyzdvihnout výkon třetího útoku Lašák, Haničinec, Šrenk. I když jsou kluci věkem ještě junioři, soupeře pohybem přehráli a vlastně zařídili tři veledůležité body,“ uvedl hradišťský kouč Lukáš Kašný. Branky: Šrenk 2, Rozhon, Horehleď, Haničinec, Burša. Třetiny 1:2, 1:1, 4:0.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Rozhon, Kršjak, Lažek, Fuksa, Dobeš - Burša, Kotačka, Horehleď - Lašák, Hrabec, Ondra - Haničinec, Fridrich, Šrenk.
Uh. Brod B - Velká Bíteš 3:10
Mladíci z Uherského Brodu drželi s favoritem krok jen první třetinu, po které prohrávali o jediný gól. Jenže od druhé části už na ledě existoval jen jediný tým. „Inkasovali jsme góly jak přes kopírák. Kluci na soupeře nestačili silově, prohráli souboj v rohu kluziště a po vyjetí před branku přišel gól,“ uvedl František Vaněk, brodský lodivod. Za stavu 1:5 se poslední třetina dohrávala jen z povinnosti. Branky: Bařinka, Vaněk, Ondráček. Třetiny 0:1, 1:4, 2:5.
UH. BROD: D. Chovanec - Vyoral, Šobáň, Adami, Maršálek, Húrta, Mravko - Pavlůsek, Ondráček, Hladiš - Hlavica, Klusák, Kociňák - Vaněk, Gahura, Bujáček - Bařinka.

autor: ceh, hol, bri