Lídr zakopl! Hrdinou derby hradišťský Oharek

Slovácko Sport 27 / 11 / 2014

Hokejisté zálohy Uh. Brodu byli 150 sekund od prvního bodu

Hokejisté Uh. Hradiště překvapivě zastavili rozjetý Uherský Ostroh. Oharek a spol. vyhráli na ledě lídra po samostatných nájezdech 4:3.
Uh. Ostroh - Uh. Hradiště 3:4 po sn
Hokejisté Uherského Ostrohu, papírový favorit, překvapivě prohráli v derby s Uherským Hradištěm na samostatné nájezdy. Druhý bonusový bod zajistil hostům Martin Kotačka, který jako jediný v individuální soutěži uspěl.
Kašného boys hráli od začátku s otevřením hledím a v 7. minutě šokoval domácí fanoušky střelou k tyči Horehleď. Ostrožané odpověděli dvěma góly v přesilových hrách, jejichž autorem byl shodně Klimovič. Ve druhé části se trefil pouze po parádní individuální akci Hrabec. I když šli domácí na začátku poslední třetiny podruhé do vedení, hosté nesložili zbraně, bojovali a v 50. minutě srovnali krok. V samostatných nájezdech se pak prosadil jen Kotačka.
Hrdinou zápasu se stal hostující gól­man Vlastimil Oharek, který přiváděl domácí k zoufalství. Puky totiž přitahoval jako magnet a svůj tým držel nad vodou hlavně v přesilových hrách. „Sudí nasadil prazvláštní metr, nám udělil třináct dvouminutových a tři desetiminutové tresty, soupeři jen šest dvouminutových. A tak jsme většinu zápasu odehráli v oslabení, ale kluci předvedli heroický výkon,“ smekl Rudolf Holásek, vedoucí hradišťského týmu. Branky: Klimovič 2, L. Galuška – Horehleď, Hrabec, Ondra, rozhodující  nájezd Kotačka. Třetiny 2:1, 0:1, 1:1.
UH. OSTROH: Vlachynský – Nevídal, Frolek, Vaněček, Bachan, Záhradný, Antonovič, Klimovič, Hrbatý, L. Galuška, V. Galuška, Lenkovič, Fojtík, Flora, Beneš, Šlapák, M. Kučera, Větříšek, Sasín.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Foltýn, Rozhon, Kršjak - Horehleď, Kotačka, Burša - Hrabec, Fridrich, Ondra - Lašák, Šrenk, Haničinec - Schuster, Dobeš, Bednařík.
Uh. Brod  - Vel. Meziříčí 5:4
Broďané prospali začátek, čehož hosté z Vysočiny využili k zaslouženému vedení 2:0. Až pak se domácí probudili, přidali na rychlosti i důrazu a v 19. minutě snížili Šillerem. Ve druhé části už svěřenci kouče Romana Uhříčka našli ztracenou tvář, byť ještě jako první inkasovali. V dalších minutách už ale vládli na ledu, dostali soupeře pod tlak a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Kontaktní gól zařídil Ondráček. Domácí tvrdili muziku i nadále a soupeř si často pomáhal jen za cenu faulu, což jej stálo vedení. Kubiš a spol. totiž beze zbytku využili dvojnásobnou přesilovku pět na tři a převážili misky vah na svou stranu. Těsný náskok však neudrželi, tři sekundy před druhou sirénou inkasovali. I poslední část patřila převážně domácím, jenže z plejády šancí se žádná neujala. Největší asi spálil Nesrsta. Drama vyvrcholilo v samostatných nájezdech, které byly nekonečné. O druhém bonusovém bodu pro domácí rozhodl až 14. nájezd, který proměnil Gergela. Před ním se totiž postupně netrefili Nesrsta, Pšeja, Kubiš, Šiller, Holík a Ondráček... „Soupeř přijel s cílem bodovat, dobře bránil i bruslil. A nám delší dobu trvalo, než jsme se dostali do zápasu. Dva body jsme doslova vydřeli. Mančaft ale opět ukázal, že má vnitřní sílu, když už poněkolikáté otočil nepříznivý vývoj zápasu,“ pochvaloval si Uhříček.
Branky: Šiller 2, Ondráček, Pšeja. Třetiny 1:2, 3:2, 0:0.
UH. BROD: Málek - Vodák, Pšeja, Surý, Woska, Kojecký, Peterka - Novák, Holík, Nesrsta - Kubiš, Gergela, Šiller - Ondráček, Doležálek, Smetana - Okénka.
Blansko - Uh. Brod B 6:5
Jen 150 sekund dělilo mladíky z Uherského Brodu od historicky prvního bodu v Krajské lize. Na ledě šestého Blanska drželi remízu 5:5. Jenže pak přišel nešťastný gól, když jeden z obránců srazil za záda brankáře Obala nastřelený puk z takřka nulového úhlu. „Je to škoda, moc nechybělo. Ale i tak musím hráče pochválit, bojovali i za nepříznivého stavu 2:5,“ uvedl František Vaněk, brodský lodivod.
Broďané odcestovali jen ve třinácti a bleskurychle prohrávali. Z brejků však do první sirény skóre otočili. Ve druhé části ale pykali za nedisciplinovanost, dvakrát hráli ve třech a domácí je ztrestali čtyřmi góly! Ani za zdánlivě rozhodnutého stavu ale hosté nerezignovali. „Kluci dokázali vyrovnat, za což mají můj obdiv. Konečně začali proměňovat šance a jen kousek chyběl, aby bodovali,“ litoval Vaněk.
Branky: Pavlůsek 2, Hladiš, Gahura, Bujáček. Třetiny 1:2, 4:1, 1:2.
UH. BROD B: Obal - Ďurica, Adami, Hurta, Mravko, Vyoral - Hladiš, Klusák, Pavlůsek - Hlavica, Vaněk, Fládr - Gahura, Bujáček.(ceh, hol)

autor: ceh, hol