Lídra dorazil slalom trenéra Pochylého

Slovácko Sport 08 / 01 / 2015

Uherský Brod potřeboval k vítězství jen 61 sekund

Hokejisté Uherského Hradiště si vyšlápli na Kroměříž, lídra Krajské ligy, kterého v divoké přestřelce porazili 8:7. Tabulka soutěže se tak neskutečně vyrovnává, předposlední ztrácí na prvního dvanáct bodů!
Uh. Brod - Rosice 2:1
Oslavy příchodu nového roku byly nejspíš u Olšavy bujaré, neboť domácí hokejisté zpočátku vypadali jako po těžké kocovině... A kdyby gólman Málek nevytáhl z rukávu pár kouzelných triků, Rosice šly do kabin s náskokem. „Soupeři se oťukávali, málo bruslili. Chvílemi to vypadalo, že jsou hráči myšlenkami ještě pod vánočním stromečkem,“ všiml si i Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu. Jeho výběr se neprobudil ani po inkasované brance ve 28. minutě, kdy se při přesilové hře ve skrumáži před Málkem nejlépe zorientoval Novotný. Kdo z  fanoušků očekával domácí tlak, byl zklamaný. Na brodské trestné lavici se totiž dveře netrhly... „Polovinu třetiny jsme hráli v oslabení. Málek ale čaroval, takže jsme drželi šanci na obrat,“ uvedl Uhříček. Budíček domácím zazvonil až ve třetím dějství. Zvýšili tempo, důraz a konečně si vytvářeli i šance. Misky vah nakonec převážili na svou stranu během 61 sekund. Ve 47. minutě se nejdříve prosadil mladík Chovanec po důrazné dorážce střely Kojeckého a z pokračujícího tlaku přidal vítěznou trefu dravý Doležálek. Domácí měli vzápětí ještě výhodu trestného střílení, ale gól­man Zavadil minisouboj vyhrál. Hosté tak ještě zkusili v závěru power-play, jenže Málka ani neohrozili. „Dvě třetiny jsme se dostávali do tempa, kluci málo bruslili, z čehož pramenily zbytečné chyby a vyloučení. V kritických momentech nás podržel vynikající Málek. Poslední část už byla v naší režii,“ komentoval vydřené vítězství Uhříček. Branky: Chovanec, Doležálek. Třetiny 0:0, 0:1, 2:0.
UH. BROD: Málek - Surý, Kubiš, Woska, Kojecký, Peterka - Doležálek, Holík, Nesrsta - Kříž, Gergela, Šiller - Chovanec, Okénka, Smetana.
Uh. Hradiště - Kroměříž 8:7
Hokejisté Uherského Hradiště se na prahu roku 2015 vzedmuli k parádnímu výkonu, který zvedl na 300 diváků ze sedadel. V bitvě plné zvratů si za opasek pověsili skalp lídra soutěže!
Kdo se zdržel a přišel až ve 13. minutě, při pohledu na ukazatel skóre asi nevěřil vlastním očím. Domácí totiž po drtivém nástupu vedli 4:0! A to ještě jejich další šance pochytal gólman Dohnal, který po čtvrté brance přenechal místo v kleci Vágnerovi. Hanáci si zároveň vzali oddechový čas, po kterém začali dohrávat souboje i lépe bruslit a snížili. Ve 23. minutě ale domácí opět vedli o čtyři branky, když se podruhé trefil Horehleď. Jenže pak přestali hrát, za což krutě zaplatili. Kroměříž ještě do druhé sirény srovnala na 5:5! „Kluci úplně vypadli z tempa, kupili chybu na chybě a silný soupeř je ztrestal,“ kroutil hlavou Lukáš Kašný, kouč Uh. Hradiště, který před poslední částí nenechal na hráčích nit suchou. A jeho kritika padla na úrodnou půdu. Domácí se vrátili ke hře z první třetiny a zápas dovedli do tříbodové tečky, když lahůdkový vítězný gól zařídil v 57. minutě hrající asistent trenéra Robert Pochylý. Na kruhovém středu převzal puk, z obránců si udělal slalomové branky a zavěsil puk pod víko! Hosté sice ještě zkusili power-play, ale obětavě hrající domácí vítězství uhájili. „Vítězství se rodilo těžce, proto si jej dvojnásob cením. Zápas nabídl spoustu zvratů, ale srdíčkem, nasazením a bojovností jsme jej zvládli. Když to tak půjde dál, brzy opustíme dolní patra tabulky,“ je přesvědčený Kašný. Branky: Šrenk 2, Horehleď 2, Ondra, Kotačka, Haničinec, Pochylý. Třetiny 4:1, 1:4, 3:2.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Studený, Lažek, Kršjak, Pochylý, Dobeš, Karpíšek, Bednařík - Kotačka, Burša, Horehleď - Lašák, Fridrich, Ondra - Nohál, Šrenk, Haničinec.
Velké Meziříčí  - Uh. Brod B 9:1
Brodští junioři si předvedený výkon za rámeček nedají. „To byla bída,“ nešetřil kritikou kouč František Vaněk, podle kterého hráči přistoupili k zápasu ve vánočním duchu. „Hráli jsme nezodpovědně dozadu a po několika slepených gólech se vzpamatovali až v poslední části, kdy jsme aspoň zabránili domácím v čepování desítky,“ dodal Vaněk, který pochválil pouze brankáře Obala. Pochytal totiž několik jistých gólů. Branka: Hladiš. Třetiny 4:1, 3:0, 2:0.
UH. BROD: Obal - Ďurica, Vyoral, Maršálek, Adami, Mravko - Hladiš, Pavlůsek, Bujáček - Klusák, Hlavica, Kovář - Gahura, Bařinka, Kociňák - Fládr.
Uh. Ostroh - Uničov 11:3
Domácí kouč Ivan Klauda řešil, koho kvůli marodce postaví do klece. Po skoro roční pauze padla volba na Valúcha, který se nakonec lví měrou podepsal pod vysoké vítězství. Souboj druhého s třetím nabídl ze začátku hodně vyrovnanou hru. Domácí se sice ve 2. minutě ujali vedení Melichárkem, ale hosté za dvě minuty srovnali, aby za další dvě minuty byl stav 2:1, který vydržel až do první sirény. Když v úvodu druhé část přidal třetí gól Flora, hrálo se už pouze podle ostrožských not.V poslední třetině domácí přidali ještě pět branek a diváci se bavili. Branky: Flora 3, Fojtík 2, Melichárek, Antonovič, Frolek, V. Galuška, Vaněček, Tóth
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Maršálek, Frolek, Vaněček, Rapant, Beneš - Antonovič, Klimovič, Flora - L. Galuška, V. Galuška, Tóth - Melichárek, Fojtík, Hrbatý - Lenkovič.
1. Uh. Ostroh    8    3    2    3    91:62    32
2. Kroměříž    9    1    0    6    99:63    29
3. Blansko    8    1    1    5    52:56    27
4. Uničov    7    2    1    5    85:69    26
5. Uh. Brod    7    2    1    6    64:62    26
6. Boskovice    7    2    0    7    69:63    25
7. Rosice    8    0    1    6    47:54    25