Lídra neobrali, rozhodla už první třetina

Slovácko Sport 09 / 10 / 2015

Hokejisté Uherského Hradiště odehráli jen jeden zápas, souboj v Rosicích odložila nebývalá marodka

Hokejisté Uherského Ostrohu zvládli ostře sledované krajské derby v Kroměříži, do tabulky si připsali dva body a odčinili domácí zaváhání s Velkou Bíteší. Další porážku naopak utrpělo zraněními zdecimované Uherské Hradiště.
Kroměříž - Uh. Ostroh 2:3 SN
Na hanáckém ledě změřily síly dva aktuálně nejlepší týmy Zlínského kraje. Jejich měření síly přineslo čtyři góly, ale minimálně dva byly z kategorie Jaké svět neviděl, respektive je viděl pouze rozhodčí...
Domácí se ujali vedení v 16. minutě, když nahození jednoho z obránců skončilo k údivu všech uznaným gólem. Ostrožané se ale nenechali rozhodit a v nástupu do druhé části srovnali krok. Ve 30. minutě měl vedoucí gól na hokejce Melichárek, ale neproměnil trestné střílení. A tak se hosté radovali až v 53. minutě, ve které se při přesilovce prosadil kanonýr Antonovič. Kroměříž si ale nakonec vynutila samostatné nájezdy. Hlavní roli však podle hostů opět sehrál rozhodčí...
„I když gólman Valúch pevně svíral puk v lapačce a nikdo nedokázal určit, jestli přešel brankovou čáru, rozhodčí byl neoblomný a gól nepochopitelně uznal,“ zlobil se Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožského klubu, který nakonec získal aspoň bonusový druhý bod. V deváté sérii rozhodl samostatné nájezdy Mika. Branky: Mika, Antonovič, rozh. nájezd Mika. Třetiny 1:0, 0:1, 1:1.
UH. OSTROH: Valúch - Heča, Zahradný, Nevídal, Červínek, Bachan, Rapant (20. R. Kučera) - Antonovič, Ťok, Mika - L. Galuška, V. Galuška, Stránský - Rauš, Beneš, Melichárek - Šlapák.
Velká Bíteš - Uh. Brod 3:2
Brodský kouč Roman Uhříček kvůli pracovním povinnostem postrádal hned šestici hráčů (Holík, Pšeja, Peterka, Hladiš, Novák, Chovanec), takže dal příležitost mladíkům, kteří si mu odměnili velmi dobrým výkonem, byť nedosáhli na body.
Hosté začali náporem, ale žádnou šanci neproměnili, takže jako první pořádal výlov gólman Málek, který si vše zopakoval ještě těsně před první sirénou. Druhá třetina zpočátku připomínala šachovou bitvu, čekalo se na chybný tah soupeře. A ten přišel z hostujícího tábora.
Za stavu 3:0 ale Broďané nerezignovali, naopak přišlápli pedál ofenzívy a ve 33. minutě snížil Ondra, kterému naservíroval puk jako na stříbrném podnose Gergela. A za čtyři minuty to už bylo 3:2, když se po samostatné akce prosadil Doležálek. „Byli jsme na koni, soupeř nevěděl, kde mu  hlava stojí, a vyrovnání viselo ve vzduchu. Bohužel ve třetí části jsme strávili osm minut na trestné, což nás stálo hodně sil. V závěru jsme se ještě nadechli k náporu, ale opět neproměnili ani jednu ze šancí,“ litoval Uhříček. „I přes porážku ale kluci podali až na pár zaváhání sympatický výkon, rvali se o vítězství až do konce a moc nechybělo, aby brali aspoň bod,“ dodal lodivod. Branky: Ondra, Doležálek. Třetiny 2:0, 1:2, 0:0.
UH. BROD: Málek - Woska, Surý, Bednařík, Schejbal, Kojecký, Vaněk - Doležálek, Klusák, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - D. Pavlůsek, T. Pavlůsek, Šiller.
Břeclav B - Uh. Hradiště 8:3
Uherské Hradiště kosí nevídaná marodka, do zápasu na břeclavském ledě měl kouč Lukáš Kašný k dispozici jen jedenáct hráčů, včetně brankáře. „Zraněných přibývá jak hub po dešti. V posledním utkání si zlomil lícní kost Hrabec a Škubal odstoupil kvůli naštípnutému zápěstí. Do obrany jsem tak vedle dvou klasických beků postavil útočníky Buršu s Karpíškem,“ komentoval lazaret Kašný.
Břeclavští zasadili soupeři první ránu už v 19. sekundě, ale kdo očekával, že rozpoutají brankostroj, byl zklamán. Z plejády šancí na obou stranách se totiž už žádná v první třetině neujala. A tak v nástupu do druhé části srovnal krok Kubal. Hosté pak ještě srovnali na 2:2, ale jinak už tahali za kratší konec.
„Zlom přišel v závěru prostřední třetiny, kdy nejdříve zahodili vyložené příležitosti Haničinec s Tomeškem a vzápětí soupeř třemi góly během pěti minut rozhodl,“ posteskl si Kašný. Zápas se tak dohrával jen z povinnosti a bez Burši s Kubalou, kterou odstoupili kvůli zranění. Branky: Kubal, Hruboš, Horehleď. Třetiny 1:0, 4:2, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Studený, Pochylý, Burša, Karpíšek - Kubal, Haničinec, Horehleď, Tomešek, Bureš, Hruboš, Nohál.
Uh. Ostroh - Boskovice 1:4
Na ostrožský led přijelo aktuálně nejlepší mužstvo krajského přeboru Boskovice, v jehož dresu hraje mimo jiné i extraligou ostřílený Fadrný. Hosté hráli zkušeně a Ostrožany moc do šancí nepouštěli. Hned první přesilovku v 9. minutě využili ke vstřelení první branky. Do konce první třetiny skórovali ještě dvakrát. Domácí měli k dispozici několik přesilovek, ale i přes spoustu šancí žádnou nevyužili. Ani Ťok, ani Mika nedokázali propasírovat puk za záda gólmana. A to ještě gólman Valúch dokázal v brance divy, jinak by bylo skóre ještě nepříznivější. V prostřední části se hra částečně zklidnila, ale hosté domácím téměř nic nedovolili. Ve třetí třetině už hrály Boskovice na jistotu, Ostroh se tlačil do zakončení, vypracoval si tři dobré šance, ale Antonovič trefoval jen horní tyčku. Až na začátku 59. minuty dokázal Stránský snížit na 1:3. V závěrečné power-play ale hosté přidali čtvrtou branku. Branka: Stránský. Třetiny 0:3, 0:0, 1:1.
UH. OSTROH: Valúch - Heča, R. Kučera, Červínek, Nevídal, Zahradný, Bachan - Antonovič, Mika, Ťok - L. Galuška, V. Galuška, Stránský - Beneš, Melichárek, M. Kučera (20. Rauš).