Lídra neobraly, ale potrápily

Sport 03 / 11 / 2014

Fotbalistky Uh. Brodu přezimují předposlední

Fotbalistky ČSK Uherský Brod mají po podzimní šichtě. První polovinu moravskoslezské divize uzavřely domácí porážkou s vedoucími Medlánkami. Svěřenky trenérky Zdeňky Skupinová tak přezimují na předposlední pozici. Na třetí místo však ztrácejí jen čtyři body.
Uh. Brod - Medlánky 0:4
Broďanky  vsadily na precizní defenzivu s cílem udržet co nejdéle bezbrankový stav. Zvládly to do 21. minuty, kdy skóre otevřela Kopijevská. Domácí výběr se však po brance nesložil, s favoritem držel krok více než hodinu. V 63. minutě přišel klíčový okamžik zápasu. Stoperka Karolína Jílková prošla s míčem na noze celé hřiště, když udělala slalom mezi pěti protihráčkami a vybídla k vyrovnání Maráškovou. Její slabou střelu však brankářka chytila a hned založila smrtící brejk, na jehož konci byl druhý gól Medlánek. O minutu později hasily domácí hráčky požár v pokutovém území jen za cenu faulu a Kučerová se z penalty nemýlila. V závěru pak favorit přidal čtvrtý gól. „Za předvedený výkon se holky nemusí vůbec stydět, o přijatelný výsledek se rvaly až do konce. Výborný výkon podala zejména kapitánka Dufková,“ uvedl Petr Zpěvák, sekretář brodského klubu. Poločas 0:1.
UH. BROD: Hladíková - Straková, Florešová, Dufková, Marášková (86. Polanská), Slavíčková, Šmilauerová, Jílková, L. Kučerová, M. Kučerová, Vidová (77. L. Petrková st.).