Lídra senzačně odzbrojili servisem

Sport 29 / 11 / 2011

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město válí, na prahu odvetné části si vyšlápli na vysokoškoláky z Plzně i lídra soutěže z Českých Budějovic. A to vše na jejich palubovkách! Svěřenci kouče Petra Karabce tak stále drží třetí příčku, když na vedoucí tandem České Budějovice, Dobřichovice ztrácejí jediný bodík.

Plzeň - St. Město 1:3
Staroměstští v úvodním setu ještě setřásali únavu z náročního cestování, často chybovali a domácí jejich rozpoložení využili. Druhý set už byl ale vyrovnaný a chleba se v něm lámal až v koncovce. Hosté nejprve za stavu 22:24 odmítli dva setboly, ale třetím už nepohrdli a srovnali krok. Třetí sada se hrála podle not zkušenějších borců ze Širůchu, kteří si postupně vybudovali nepatrný náskok a především díky pestré hře na síti soupeře přehráli. O osudu zápasu se rozhodlo v polovině čtvrtého setu. Po servisu kapitána Kmenta hosté otočili z 13:12 na 13:17 a byli na koni. Západočeši sice ještě chvilku zlobili, když snížili na rozdíl dvou bodů 20:22, ale pak šel znovu na servis Kment a domácím už nepovolil ani bod. Sety 20, -24, -21, -20.

České Budějovice - St. Město 2:3
Jihočeský lídr soutěž měl na kontě jedinou porážku a byl favoritem. Jenže rozjeté Staré Město papírové prognózy převrátilo na ruby. Hlavní roli hrál přitom servis. V prvním setu se po vyrovnaném průběhu domácí nesrovnali s plachtícím servisem Koláčka, při kterém Staroměstští dobrou obranou na síti „ujeli“ až na 21:16 a v koncovce vedení uhájili. Mimořádně vyrovnaný druhý set získali domácí až v koncovce.
Hosté sice ještě vedli 23:22, ale chybami na přihrávce se připravili o zisk druhé sady. Ve třetí se situace opakovala, Kment a spol. už vedli 22:18, ale po několika neproměněných setbolech na obou stranách nakonec prohráli 26:24. Jenže zbraně nesložili, v dalším průběhu zápasu naopak kralovali. Čtvrtý set prakticky rozhodl nepříjemný servis Skyby, který od stavu 9:6 přispěl k osmibodové šňůře, a domácí rezignovali. I tie-break se odvíjel podle staroměstských not. Hosté hned v úvodu získali náskok 5:1, pak 9:3 a naprosto zaslouženě si zatančili vítězné kolečko. Sety -22, 23, 25, -15, -9.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Paták, Erman, Špalek.

autor: PETR STRAKA