Loučili se porážkou, nepomohl ani kouč

Slovácko Sport 01 / 03 / 2016

Maraton šestadvaceti zápasů krajské ligy je u konce, už ve středu startuje play off, do kterého však zasáhnou pouze hokejisté Uh. Ostrohu a Uh. Brodu. Pro Uherské Hradiště sezona předčasně končí.
UH. OSTROH - UH. BROD 6:7
Derby na ostrožském ledě připomínalo houpačku, každý chvilku tahal pilku. Broďané měli raketový start. Když v 16. minutě vedli 3:0, domácí fanoušci nevěřili vlastním očím. Za deset minut už ale bylo všechno jinak, takový časový úsek totiž svěřencům Ivana Klaudy stačil k tomu, aby skóre otočili. Zvratům ale ještě nebyl konec, hosté po dvou gólech Obadala opět vedli 5:4, aby na začátku 57. minuty prohrávali 5:6. Ukončení vítězné série však v poslední minutě odmítl Šiller a v samostatných nájezdech zajistil týmu od Olšavy druhý bonusový bod hrdina zápasu Obadal. „Když jsme vedli 3:0, kluci trestuhodně polevili a soupeř skóre otočil. Ale rychle se oklepali a dokázali zápas zvrátit, což svědčí o velké vnitřní síle,“ komentoval přestřelku Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu, který kvůli drobným šrámům šetřil hned šest hráčů (Holík, Doležálek, Kubiš, Klusák, Pšeja, Bednařík). Branky: Flora 2, Ťok, L. Galuška, Mika, Červínek - J. Vaněk 2, Obadal 2, Nesrsta, Šiller, rozh. nájezd Obadal. Třetiny 1:3, 3:2, 2:1.
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Neuwirth, Kučera, Červínek, Heča, Beneš - L. Galuška, V. Galuška, Antonovič - Mika, Flora, Rauš - Tóth, Ťok, Stránský - Šlapák.
UH. BROD: Málek - Peterka, P. Vaněk, Řezníček, Gureň, Surý, J. Vaněk, Bujáček - Bumbál, Pavlůsek, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Obadal, Šiller, Hladiš.
UH. HRADIŠTĚ - Kroměříž 4:9
Souboj už postrádal jakýkoliv náboj, Hanáci měli jistotu šesté příčky, domácí zase nejhorší sezony za poslední roky. A tak se hrálo nahoru dolů, přičemž si více šancí vypracovala Kroměříž, která šla v 18. minutě už do vedení 2:0. To však Hradišťští, jejichž dres oblékl i kouč Bohuslav Weintritt, vzali jako budíček, do první sirény srovnali krok a ve 28. minutě dokonce zásluhou Haničince dokonali obrat! Gólové akci předcházel dravý průnik Weintritta do útočné třetiny. Pojistku měl na hokejce Burša, ale ve vyložené pozici tvrdou střelou netrefil ani branku. A tak z protiútoku udeřili hosté, kteří za další půl minuty už opět vedli. Po oboustranném střídání brankářů se blýskl Hubáček, který lapil Mertovi trestné střílení, ale to byla jen labutí píseň. Hanáci dál pokračovali v dobrém výkonu a ve třetí třetině už zcela dominovali. Branky: Fridrich, Burša, Haničinec, Karpíšek. Třetiny 2:2, 1:3, 1:4.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík (31. Hubáček) - Lažek, Klauda, Rozhon, Studený - Karpíšek, Fridrich, Kotačka - Haničinec, Burša, Weintritt - Kršjak, Bednařík, Foltýn.
UH. OSTROH - Břeclav B 4:7
Poslední zápas základní části se Ostrožanům vůbec nevyvedl. K jistotě třetího místa v konečné tabulce potřebovali porazit béčko Břeclavi. Jenomže svěřenci trenéra Klaudy si asi mysleli, že se hosté porazí sami, zvlášť když přijeli v deseti hráčích. První třetinu domácí ještě zvládli, ale v prostřední části nastal kolaps, Břeclavanů byl plný led a Ostrožané nevěděli, co mají hrát. Během deseti minut otočili vývoj utkání a vyhnali gólmana Valúcha z brány. Zmar domácích podtrhla i vlastní přesilovka, ve které dostali dvě branky. Ani ve třetí třetině se domácí výběr nedokázal vzpamatovat a do play off, ve kterém ho čeká Uherský Brod, nevstoupí zrovna v ideální formě. Branky: Antonovič 2, Stránský, Rauš. Třetiny 2:1, 0:3, 2:3.
UH. OSTROH: Valúch (32. Luner) - Nevídal, Heča, Červínek, Zahradný, Vaněček, Neuwirth - L. Galuška, V. Galuška, Antonovič - Mika, Rauš, Stránský - Flora, Ťok, Kučera - Beneš, Šlapák.

autor: ceh, hol, sal