Lukáš Sadílek: Těším se na příští sezónu ve Slovácku

Lukáš Sadílek: Těším se na příští sezónu ve Slovácku
Foto: Martin Otto  /  Lukáš Sadílek úvodní trefou nastartoval vítězství
Uherské Hradiště Sport 30 / 05 / 2021

Lukáš Sadílek má za sebou nejlepší sezónu v dresu Slovácka. Po kvalitních výkonech přidal i góly a asistence, ve kterých byl v lize lepší jen sparťanský Dočkal.

Pro nás je důležité, že jsme zápas zvládli před našimi fanoušky, kteří mohli po dlouhé době na stadion, a jsem rád, že jsme s nimi mohli úspěch oslavit. Samotný zápas z naší strany nebyl úplně dobrý. Výhry v derby si ale ceníme.

Ceníte si té výhry o to více, že jste vstřelil vlastně vítěznou branku?

To podstatné není. Jsem ale rád, že jsem pomohl týmu překlopit zápas na naši stranu, i když nám to dnes nešlo moc fotbalově. Mohli jsme se pak soustředit na obranu a nakonec přidat i druhý gól. Je ale jedno, kdo góly dává, ale já si toho svého určitě cením. 

Užívali jste si oslavy po utkání přímo na hřišti?

Je to paráda a myslím, že momentálně ten úspěch ani nedoceňujeme a dojde nám to až postupem času. Nikdy jsme takové oslavy nezažili a myslím, že za ty tři roky se klub posunul obrovským krokem vpřed a jsme rádi, že v tabulce hrajeme hodně významnou roli a dokážeme potrápit i týmy na čele. Jsem pyšný na každého člověka, z realizačního týmu, hráče, všechny lidi z klubu. Nevím, jestli se to někdy může opakovat, i když si myslím, že ano, ale doceníme to určitě až postupem času. 

Slovácko postoupilo do Evropské konfereční ligy UEFA. Jak se na ni těšíte?

Je to nová soutěž a těšíme se na ni. Chceme se probojovat do základní skupiny a zviditelnit celý klub i celý kraj. Věřím, že v předkolech ukážeme, že naše výkony v lize nejsou náhodné. 

Mluvíte v první osobě: My. Znamenáto, že za Slovácko budete hrát i v příští sezóně?

Myslím, že to je nastavené tak, že ve Slovácku zůstávám a na poháry se těším.

Může přijít v průběhu dovolené nějaká nabídka, která by vaše rozhodnutí zůstat ve Slovácku zvrátila?

S vedením jsme se o něčem bavili a máme věci nějak nastavené. Nevím, co by to muselo být za nabídku... Víc bych se o tom momentálně nechtěl bavit. Teď ve Slovácku zůstávám a strašně se těším na příští sezónu, která bude pro klub výjimečná.

Studovali jste v kabině, kdo by se vám mohl postavit v poháru do cesty? Rádi byste hráli proti klubům z tradičních fotbalových zemí, nebo by vám nevadila exotika?

Myslím, že to je jedno a vybírat si stejně nemůžeme. Pojedeme tam, kam nás pošle los. Myslím, že v té soutěži nebude slabých soupeřů.

Velkou část sezóny jste nosil na zádech zlaté číslo pro nejlepšího nahrávače soutěže. Nakonec vám jej těsně sebral Bořek Dočkal. Vážíte si té druhé příčky?

Cením si toho hodně. V lize je neskutečný počet kvalitních hráčů a tuto sezónu moje čísla vyletěla nahoru. Jsou teď tam, kde jsem chtěl vždycky, aby byla. Jsem v týmu na pozici, kde se ode mě góly a asistence očekávají, a kdybych je nedával, tak by bylo něco špatně a týmu bych nepomáhal. Krásnou sezónu ale zažili i další hráči. Myslím, že to je herním projevem, kterým jsme letos hráli a více jsme se prosazovali.

Vaše čísla jsou lepší než bratrova. Nespletl se trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý, když zavolal bratrovi?

(smích) Díval jsem se na mobil a nic jsem tam neměl. (smích) S bráchou se  vůbec neporovnávám. Myslím, že jsme rozdílné typy. Jsem ale rád, že v posledních zápasech se střelecky daří i jemu. EURO mu strašně přeji a doufám, že se tam zviditelní tak, aby v PSV Eidhoven znovu zpozorněli. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace