Mach veze čtyři medaile

Ostrožská Nová Ves Sport 20 / 09 / 2010

Kajakář Martin Mach z Ostrožské Nové Vsi zazářil o víkendu na závodě olympijských nadějí v Piešťanech. Z pěti startů dokázal vytěžit čtyři cenné kovy. Závodů se zúčastnili závodníci z 22 evropských států.
Jedna zlatá, dvě stříbrné a bronzová, tak zní výčet medailí novoveského kanoisty, který svůj start do poslední chvíle zvažoval. „Martin měl dlouhou sezónu a už se těšil na odpočinek, ale nakonec jsme vyjeli a rozhodně  nelitujeme. Volna si tak užije až nyní. V polovině října ovšem opět začne s tréninkem,“ zářil radostí otec medailisty Bohumil Mach. Jeho syn získal všechny medaile díky spolupráci s Josefem Dostálem. Společně vyhráli deblkajak na 200 m, na pětistovce byli druzí a na kilometru třetí. Společně se Špicarem a Součkem pak oba závodníci usedli do čtyřkajaku, se kterým vybojovali na 1000 metrech stříbro a na 200m trati skončili čtvrtí. „Je to obrovský úspěch, neboť Martin dokázal držet krok s Němci i Maďary, kteří tvoří úplnou špičku,“ dodal otec závodníka.