Machalův čas přijde, Polešovice zatím přebírá Bilavčík

Machalův čas přijde, Polešovice zatím přebírá Bilavčík
Foto: archiv  /  Fotbalisty Polešovic, kteří loni slavili 90. let, povede Jakub Bilavčík.
Polešovice Sport 21 / 10 / 2022

Trenérské intermezzo Alexandra Machaly na lavičce fotbalistů 1. FC Polešovice skončilo. Trénink aktuálně devátého týmu krajské I.B třídy už totiž v pátek vedl nový kouč, osiřelé taktovky po odchodu Miroslava Hlahůlka se chopil Jakub Bilavčík, který současně trénuje i mládež v prvoligovém Slovácku.

„Kuba za nás kdysi pár zápasů odehrál, takže nejde do úplně cizího prostředí. Oslovili jsme dva kandidáty, jeden je však zdravotně indisponován a plánuje trenérskou pauzu, takže volba byla víceméně jasná,“ uvedl Tomáš Bartošík, předseda klubu.

I když Machala ve dvou zápasech v roli hrajícího trenéra vybojoval plný počet šesti bodů, o jeho setrvání ve funkci nepadlo ani slovo. „Saša je pro nás stěžejním hráčem na hřišti. Když nabídku dostal, dvakrát se netvářil, ale cítil, že je potřeba týmu pomoct. Aktuálně je pro nás platnější jako kapitán na hřišti, ale později nabídku na trénování určitě dostane,“ naznačil Bartošík, který má s novým koučem zájem o dlouhodobou spolupráci. „Soutěž chceme dohrát v klidném středu tabulky, nikam se nehrnout a ani se nestrachovat o záchranu. Věřím, že se trenér rychle sladí na společnou notu s hráči a v zimě se případně pobavíme co dál,“ dodal šéf klubu.

„V kádru jsou šikovní fotbalisti, už mají na horní patra tabulky, jejich aktuální postavení v tabulce neodpovídá kvalitě kádru,“ uvedl po prvním tréninku Bilavčík, který zůstává i koučem mládežnických týmů 1.FC Slovácko U8 a U15. „Kdyby to nešlo skloubit, tak nabídku z Polešovic odmítnu,“ připomněl třicetiletý trenér, pro kterého jde o první štaci na lavičce mužů.

Tagy článku

TOPlist