Mají bod, ale asi přišli o Davida

Uherský Brod Sport 16 / 10 / 2014

Čekání divizních fotbalistů ČSK Uherský Brod na vítězství trvá. Svěřenci kouče Františka Ondrůška nevyhráli už měsíc (0-2-3, skóre 2:9), v sobotu si na konto připsali druhou remízu 1:1 v řadě za sebou. V Rosicích přitom byli lepším týmem.
Rosice - UH. BROD 1:1
Broďané vsadili na defenzivní val a brejky s cílem bodovat. A hned ve třetí minutě zavládla na jejich lavičce radost, když se po standardní situaci hlavou prosadil Vrága. Rosice, v jejichž kádru je několik hráčů s ligovými zkušenostmi v čele s Živným, rázem nevěděly co hrát. „Využili jsme jejich psychického rozpoložení po středeční porážce se Starou Říší, po rychlé brance evidentně znervózněli. Bohužel další šance jsme nevyužili,“ posteskl si trenér Ondrůšek. Největší spálil Hruboš, kterému, jak už se stalo pomalu zvykem, byla branka opět malá... A tak přišel trest. Ve 37. minutě rohový kop prošel houštinou těl až k Polákovi, který neměl problém jej zamést do sítě.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Hosté se soustředili na defenzivu a vyčkávali na chyby soupeře. A v 72. minutě se dočkali. Jeden z brejků potáhl Dvořák, proti kterému vyběhl až na roh šestnáctky gólman Balčirák. Dvořák mu udělal kličku a poslal míč po zemi do opuštěné brány. Od pohromy však domácí zachránil zaskočivší obránce. „Je to škoda, Pavel měl míč na slabší levou nohu. Kdyby jej poslal vzduchem, máme tři body,“ je přesvědčený Ondrůšek. Ještě víc než neproměněná šance Dvořáka jej vytočil zákrok na Marka Davida, který rozhodčí neocenil ani žlutou kartou... „Domácí zápas neunesli, domnívali se, že nás sfouknou jako svíčku, ale přepočítali se. A tak vytasili zbraně tvrdšího kalibru. Faul na Marka byl likvidační, zápas nedohrál. A teď mi ještě přišla zpráva, že mu odsávají vodu z kolena, což nevypadá vůbec dobře,“ kroutí hlavou lodivod. Branka: Vrága. Poločas 1:1.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, M. David (85. Michalec), Kroča, Vrága, Kúdela (66. Zemánek) - R. David, Šálek - Dvořák, Hruboš, Mančík (90. Josefík).