Mají jistotu play off

Staré Město Sport 19 / 01 / 2017

Volejbalisté VSK Staré Město si dva zápasy před koncem základní části I. ligy zajistili postup do play off! Otázkou však zůstává, z jakého místa do vyřazovacích bojů půjdou. Teoreticky mohou skončit třetí, ale i osmí… Rozhodnou jejich bitvy s Českými Budějovicemi a ČZU Praha B.

Turnov - STARÉ MĚSTO 3:2
Staroměstští vlétli do souboje na palubovce druhého týmu jako uragán, čímž domácí evidentně zaskočili. Za stavu 9:9 při servisu Skyby utekli na 14:9 a závěr setu si už pohlídali. Ve druhé sadě hosté svůj výkon ještě vystupňovali, když soupeře přejeli jako parní válec. Jenže výpadek na začátku třetího setu vnesl do hlav mladých hráčů VSK nejistotu, čehož zkušení borci Turnova beze zbytku využili. Hlavně bývalí extraligoví hráči Vencovský z Liberce a Starý z Benátek zařídili, že další dva sety jednoznačně ovládli domácí a vynutili si tie-break. A v něm zvládli lépe vyrovnanou koncovku, když za stavu 14:13 proměnili mečbol po útoku Vencovského. „Hlavní roli ale sehrál rozhodčí, který odpískal našemu nahrávači Truongovi nečisté hraní a následně mu ještě za protesty udělil červenou kartu,“ komentoval rozhodující okamžik Petr Straka, předseda staroměstského klubu. „Jinak mě ale potěšilo, že kluci po ztrátě vedení v tie-breaku příkladně bojovali a jen smůla při mečbolu a sporný výrok sudího je připravily o bonusový bod,“ dodal kouč Petr Karabec. Sety -19, -16, 15, 14, 13.

ČZU Praha A - STARÉ MĚSTO 1:3
Velmi vyrovnaný úvodní set se lámal až v koncovce. Hosté nejdříve vedli 23:20, aby nezvládli přihrávku plachtícího servisu a rázem bylo srovnáno. Následný setbol však proměnili chybou soupeře na přihrávce. Ve druhém setu se Pražané zlepšili, o což se postarali hlavně zkušení Marela s Novákem a mírný náskok si udrželi až do vítězné koncovky. Třetí set rozhodli borci ze Širůchu po sérii servisů Janečky a dobré obraně na síti, kdy otočili ztrátu 11:12 na vedení 17:12. Výborným výkonem se prezentoval především univerzál Adamec, který spolehlivě proměňoval nahrávky Truonga. Závěrečný set byl vyrovnaný až do koncovky. Hosté sice vedli 22:19, ale pak chybovali na příjmu a bod ztráceli (22:23). Finiš už ale byl v jejich režii, když nejdříve srovnali a po servisu Truonga ubránili útoky domácích. „Hráči mě potěšili výhrou i přístupem k utkání. Věřím, že zvládneme i poslední dva zápasy a zajistíme si výhodu domácího prostředí pro play off,“ přeje si Straka. Sety -23, 22, -16, -23.
STARÉ MĚSTO: Truong, Adamec, Janečka, Skyba, Maděra, Motyčka, libero Bláha. Střídali Kvapilík, Kroča, Klimeš.