Malár a spol. přáli ve Strážnici

Uherské Hradiště Sport 06 / 08 / 2021

Ve Strážnici slavili 100 let kopané a rozhodli se, že k oslavám kulatého výročí pozvou týmy 1.FC Slovácko.

Na hrací ploše se v průběhu sobotního odpoledne představili nejprve nejmenší fotbalisté. Mladší přípravka domácí Jiskry (ročník 2012 a mladší) dokázala přehrát hosty ze Slovácka (ročník 2013) 27:10. Ve zbývajících zápasech se však radovali hosté. Starší přípravka Slovácka (r. 2011) přehrála Jiskru (ročník 2010) 30:3 a v předzápase vrcholu oslav mladší žáci Slovácka (r. 2011) ve své premiéře na velkém hřišti porazili Strážnici (r. 2009 a ml.) 8:1.

V dusném podvečeru přišel na řadu hlavní zápas. Protože A-tým Slovácka měl před sebou domácí ligovou premiéru s Českými Budějovicemi, zastoupili jej na krásně připraveném zeleném pažitu bývalí hráči 1.FC SYNOT/Slovácko, které ze střídačky kvůli zranění vedl nováček mezi druholigovými trenéry Jan Trousil. Výtěžek celého odpoledne se bývalí hráči spolu s pořadateli rozhodli věnovat na Základní školu ve Hruškách, kterou zasáhlo červnové tornádo, a také proto si natáhl na rukáv kapitánskou pásku Vladimír Malár, který se v rodných Hruškách po profesionální kariéře usadil.

Čtyřem stovkám diváků se představili Veliče Šumulikoski, Pavel Němčický i se svým synem, Petr Drobisz, Miroslav Hlahůlek, Lubomír Blaha, Tomáš Polách, Michal Meduna, Jiří Kowalík, Libor Zapletal, Radim Krupník, Alexander Homér, Václav Činčala a Petr Kaspřák. "Dva roky jsme se kvůli covidu nemohli sejít, a tak jsem rád, že nás do Strážnice přijelo docela dost a navíc jsme pomohli škole u nás v obci, kterou poničilo tornádo. Radost mně udělal Radim Krupník, který to za námi měl z Ostravy nejdelší cestu, ale zápas zvládl excelentně," poděkoval parťákovi z kabiny Vladimír Malár.

Domácí účastník 1.B třídy pojal utkání jako generálku na soutežní premiéru, a tak než kouč Jan Trousil, který nemohl nastoupit kvůli zranění, vychytal taktiku, prohrávali ligisté v poločase 0:5. "Kouč nevychytal hlavně sestavu, když mě jako kapitána nepostavil do základní jedenáctky a navíc mě pak poslal na stoperský post," čertil se naoko bývalý hráč Synotu i pražských S. "V poločase už mu došlo, že na hrotu jsem neudržitelný, a podle toho také druhý poločas vypadal," potvrzoval Malár, že mezi bývalými hráči Slovácka panuje stále skvělá atmosféra a parta.

Ta ve druhé půli zabrala a nakonec se v základní hrací době zastavil ukazatel skóre na stavu 6:6. Rozhodnout duel musely penalty. "Po zkušenostech Slovácka s penaltovým rozstřelem s Plovdivem jsme všem nařídili pod pokutou 500 korun střílet doprostřed brány. Kromě jednoho střelce všichni taktiku dodrželi," komentoval se smíchem na rtech konečné vítězství Vladimír Malár, který odvezl škole ve své obci částku 60 000 korun.

autor: Aleš Mazúrek